Železitá voda ze studny



host - 95.158 (?)
22.6.2009 22:19

Prosim vas.Snazim se poprat se zelenou vodou dnes jsem aplikoval savo a PH me vyskocilo na 7,7 za jak flouho po aplikaci sava muzu Ph srovnat?Diky za radu Vitek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 41.2 (?), 4.5.2009 9:58

Chtěla bych poprosit o radu, jak je to s tou kyselinou sírovo? Naše Ph je prostě nezdolatelné, vůbec nechápu proč, jednorázově se mi to podaří trochu zlepšit, ale za dva dny už je to zase nanic (kolem 8). Navíc nám začíná voda zelenat, což už mě tedy přivádí do stavu bezradnosti. Děti na mě neustále "útočí" proč s tím něco neudělám. Mám nakoupenou všechnu možnou chemii, přes vločkovač, Chloršok,  Alg, Ca - jenže u všeho musím být před použitím správné Ph. Známá mi poradila SAVO, tak jsem tam nalila celý 1l najednou, ale žádné zlepšení nevidím, jen se navíc zvýšil chlor.Takže, můžu tu kyselinu použít teď, když je voda trochu zelená, nebo to musím nejdřív nějak odstranit a až poté aplikovat kyselinu? A kde se prosím kupuje? Normálně v drogerii? Moc děkuji za každou radu, zatím mi bazén přináší jen starosti, ale každý začátek je těžký. Jitka Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.149 (?), 5.5.2009 10:11

Paní Jitko, vody s vysokým obsahem uhličitanu vápenatého mají tzv. vysokou pufrační schopnost vracet PH do zásaditých oblastí, tedy nad PH 7.  Studniční vody obecně mívají vyšší uhličitanovou tvrdost tzv. DKH což je něcká stupnice uhličitanové tvrdosti. Je to způsobeno ponejvíce prosakem vod přes vápencová podloží. Voda se dá průmyslově změkčit iontoměničovou kolonou, nebo osmotickou cestou. Obě varianty jsou pro domácí využití nevhodné, pro vyšší náklady na úpravu vody. Levně se dá snížit PH asi jen pomocí kyselin. Kyselina sírová nebo fosforečná by měli posloužit dobře. Po dobu týdne dolívat po trochách a měřit PH dokud se neustálí na neutrální hodnotě, tedy PH 7. Kyseliny jsou běžně k dostání v drogeriích. K. fosforečná se používá i v potravinářství. Snad Vám to pomůže.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 5.5.2009 10:58

Máte-li skutečně tvrdou vodu (s obsahem vápníku), pak se připravte na to, že přídavkem sírové kyseliny vápenaté ionty z vody vypadnou ve formě sádry (možná se to zase trochu mléčně zakalí).
Nejsem si jenom jist čistotou sírovky z drogerie - běžně se tam prodává technická kyselina, určená do autobaterií...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.90 (?), 7.5.2009 13:24

Měl bych dotaz na nízké PH, používam přípravek PH+, je nějaká levnější alternatíva.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.26 (?), 22.6.2009 22:10

krystalická soda z drogerie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.158 (?), 22.6.2009 22:19

Prosim vas.Snazim se poprat se zelenou vodou dnes jsem aplikoval savo a PH me vyskocilo na 7,7 za jak flouho po aplikaci sava muzu Ph srovnat?Diky za radu Vitek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.212 (?), 8.7.2009 13:49
Zdravim, mam podobny problem. Bazen je napusteny vodou zo studne. pH je stale okolo 8, ked sa ho snazim znizit mozem tam dat x kg pH minus a za 1 - 2 dni je to zase okolo 8. Docital som sa tu ze sa to da upravit kyselinou sirovou. Toto upravenie je jednorazove a upravi vodu natrvalo alebo ho bude treba robit navzdy a pravidelne? Ake mnozstvo kyseliny sa davkuje povedzme na 10m3? O kolko hodin, dni sa je mozne bezpecne v bazene kupat po pouziti tejto kyseliny? Vopred dakujem za odpovede na moje otazky. S pozdravom Tomas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 8.7.2009 18:00

kyselinou sírovou řešit ph8?toho člověka pošlete někam a hodně daleko... je plno prodejců, kteří vám poradí a lépe než sírový démon

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.212 (?), 8.7.2009 19:32
No prave, predajca mi povedal ze to moze byt tym ze mam tvrdu vodu zo studne. Dal som tam zmekcovac, po 24 hodinach som dal pH minus. 1 den bola pH OK a na druhy den uz bola zase okolo 8. Proste to stale vyskoci hore a uz neviem co s tym. Uz som skusal kopu veci a stale to iste. S pozdravom Tomas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.162 (?), 16.7.2010 14:31

Ano, samozřejmě, každý prodejce Vám rád poradí - proč by Vám prodal kyselinu za 80kč, když Vám může prodat PH- za 250kč? PH- jsou jen obyčejné, ředěné kyselé roztoky.

Použil jsem tento postup - kyselina fosforečnou pomalu (po decinkách, ne že tam hrknu celou láhev) přilévat až dojde k snížení PH alespoň pod 7,5 (raději 7,1) - voda se mírně zakalí (vysráží se koloidní uhličitany a fosforečnany) a použiji vločkovač (raději vyšší dávku) - jakmile se utvoří vločky na dně, co nejrychleji posbírat (hadicí) - kdo má výkonné čerpadlo má výhodu - takový ty hračky z obchoďáků jsou doopravdy jen hračky. Pak již používám tablety a tvrdost se nevrací - tedy do doby, než doliju novou vodu.

Pokud se bojíte kyseliny fosforečné, tak se podívejte na složení colových a podobných sodovek - v Coca-cole je kyselina daleko koncentrovanější, než v bazénu, byť bych ji tam nalil kýbl. Jen pozor na koncentrovanou kyselinu (na jakoukoliv) - je to prudká žíravina, jenže co z bazénové chemie není, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika