UV ochrana vody v bazénu



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?)
7.5.2008 0:38

Efektivnost UV zářiče závisí na průtoku vody (myšleno výkonu čerpadlala) Uv lampou, je třeba rozlišiť maximální průtok a maximální objem účinnosti lampy - správná lampa by měla mít průtokovou regulaci. V zahradních jezírkách to běžně řešíme - výkon kolísá podle typu čepadla, výtlaku, délky vedení atd.  - počítám že u bazénu máte sitauci mnohem jedodušší

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 29.2.2008 13:31

máte v podstatě pravdu, velkoobchod je výhodný v tom, že tam seženete některé chemikálie, které jsou v maloobchodě standarně nesehnatelné (například koncentrovaný peroxid vodíku)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.185 (?), 7.3.2008 20:45

Jen chci upřesnit - žlutým SAavem je myšleno SAVO Original - v letních měsících označeno modrým rekloamním pruhem "na bazény", ale jinak prodejné celoročně v 1L i 5l balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.1 (?), 23.4.2008 8:28

Prosím - o jakou skalici se jedná?Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 23.4.2008 9:49

Řeč byla o modré skalici, zelená (tj. síran železnatý) není toxická pro řasy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.203 (?), 21.5.2008 10:29

mam na zahrade maly nafuk. bazen prumer3m.mam male deti a kdyz jsou vedra tak mi voda v bazenku vydrzi 2 dny.zacne slizovatet dno a pak rasy, je mi lito vylivat vodu je ji celkem dost, pripravky v obi se mi zdaji dost drahe, ale nevim jake koupit-natak maly bazen, at neuskodim detem.pak tou vodou zalivam zahradu.   jsme zahradk.kolonie a vsichni mame stejny problem -jen kazdy pouziva neco jineho,,,a..kazdy ma svou pravdu,,,prosim o radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.1 (?), 23.4.2008 8:31

Mám obdobný problém - můžete mi stručně nastínit co a kde je zapotřebí koupit pro UV ochranu.

Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 7.5.2008 0:38

Efektivnost UV zářiče závisí na průtoku vody (myšleno výkonu čerpadlala) Uv lampou, je třeba rozlišiť maximální průtok a maximální objem účinnosti lampy - správná lampa by měla mít průtokovou regulaci. V zahradních jezírkách to běžně řešíme - výkon kolísá podle typu čepadla, výtlaku, délky vedení atd.  - počítám že u bazénu máte sitauci mnohem jedodušší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika