Solární pyramida - opravdu je k ničemu?



host - 226.64 (?)
9.6.2013 21:44

Souhlas, solární pyramida jsou vyhozené peníze. Měl jsem ji asi před třemi lety, pak mi uplavala při povodni a musím přiznat, že mi té ztráty ani nebylo líto. Skutečně jsem žádné ohřátí bazénu nezaznamenal. Nyní mám solární panel 300x120 a ten už je trochu znát. Pyramida je předraženej a zbytečnej kus plastu s velmi mizivým přínosem pro zvýšení teploty vody v bazénu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kaa - (2) - 37.207 (?), 21.5.2013 16:48, zobrazeno: 10105x

Prosím o radu, potřebuji vyhřát zakopaný 16m3 bazén. Doporučovaný solár 120x3 m bohužel nikam nenacpu. Zvažuji solární pyramidy předpokládám minimálně jednu velkou (v moutfieldu doporučují 3, ty se taky už nikam nevejdou, stačily by 2?). Máte někdo opravdu zkušenost s pyramidou - jak velký bazén máte a za jak dlouho to o kolik ohřálo? Eventuálně napadá Vás ještě něco, nevím, tep. čerpadlo by stálo v akci asi stejně jako pyramidy ale i když je ekonomické muselo by jet aspoň 6 hod. denně což je při ceně elektriky taky znát... Nebo máte třeba poddimenzovaný solár a pomůže trochu? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 24.5.2013 9:22

Dobrý den, nečekejte od toho žádné zázraky.Nevím jak je to u těch pyramid, ale třeba u solárních panelů jako je od Mountfieldu je udávaný průtok panelem za hodinu asi cca 70 - 100 litrů aby to trochu ohřívalo.Ta pyramida má daleko menší plochu která je ohřívaná.I když je to pod plexisklem, tak to asi moc účinné nebude.Solární panel je dobrej pokud k tomu máte elektronické řízení průtoku.I když tam budete mít obtokovej ventil tak to ručně ovládané rozhodně nebude ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.68 (?), 9.6.2013 18:49

Pyramidu mám a nevyhřálo mi to ani bazén s nafukovacím prstencem o průměru 3x0,76 a teď jsem to zapojil i na Azuro 400. je to úplně k lejnu zbytečně vyhozené prachy. Za tu cenu jsem mohl mít panel jak cumel. Vůbec o tom neuvažujte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.68 (?), 9.6.2013 18:50

Víc Vám to ohřeje solární plachta než tohle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.64 (?), 9.6.2013 21:44

Souhlas, solární pyramida jsou vyhozené peníze. Měl jsem ji asi před třemi lety, pak mi uplavala při povodni a musím přiznat, že mi té ztráty ani nebylo líto. Skutečně jsem žádné ohřátí bazénu nezaznamenal. Nyní mám solární panel 300x120 a ten už je trochu znát. Pyramida je předraženej a zbytečnej kus plastu s velmi mizivým přínosem pro zvýšení teploty vody v bazénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 108.82 (?), 10.6.2013 23:30

Matematika sa neda oklamat. Ak na 1m2 dopadne xy energie, nemozte ocakavat, ze vam pyramida, (aj keby bola dokonala - co nie je) dokazala ziskat viac energie nez na nu dopadne. Riesenim je vacsia plocha. (pripadne zastresenie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.169 (?), 27.7.2013 22:44

Pořídil jsem nyní jednu solární pyramidu k 10m3 bazénu. Napouštěli jsme ze studny naprosto ledovou vodu. Druhý den večer už se do toho dalo vlézt a třetí večer byla voda už příjemná (ne úplně teplá). Bazén i pyramida stojí celý den na slunci a filtrace jede aby se točila voda. Dopoledne se bazén nepoužívá, takže od večera do oběda je zakrytý černou (obyčejnou ne solární) plachtou.Za ty peníze (1.490) si myslím že to stojí za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.186 (?), 28.7.2013 13:20

Za současných teplot se to musí prohřát i bez pyramidy  ;-))     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.119 (?), 4.7.2014 15:09

Tak jsem na to koukal v obchodě a nic na tom není jen smotaná černá hadice za 50kč hodnota tá pyramidy 500

šmejdi jen se napakovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 6.7.2014 9:02

Budiš, ale kdyby to aspoň trochu fungovalo.Ale tohle je o ničem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika