Protiproud - jaké máte zkušenosti?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
22.7.2009 14:31

Zkoušela jsem plavat v bazénech s protiproudem a většinu z nich jsem přeplavala. Podle mého názoru je protiproud jen na to, aby vytahoval člověku peníze z kapsy.  Pominu-li drahou pořizovací cenu (pod 60 tisíc jsou to jen dětské hračky), tak ani provoz není nejlevnější.  Máme bazén v délce 6 metrů.  Místo protiproudu používám gumu koupenou za 60,- Kč v řemeslnických potřebách.  Je to úžasná věc, mohu plavat celé hodiny na místě a zadarmo... Mám to vyzkoušené - proto radím:  NEKUPUJTE PROTIPROUD!   Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.7.2009 14:31

Zkoušela jsem plavat v bazénech s protiproudem a většinu z nich jsem přeplavala. Podle mého názoru je protiproud jen na to, aby vytahoval člověku peníze z kapsy.  Pominu-li drahou pořizovací cenu (pod 60 tisíc jsou to jen dětské hračky), tak ani provoz není nejlevnější.  Máme bazén v délce 6 metrů.  Místo protiproudu používám gumu koupenou za 60,- Kč v řemeslnických potřebách.  Je to úžasná věc, mohu plavat celé hodiny na místě a zadarmo... Mám to vyzkoušené - proto radím:  NEKUPUJTE PROTIPROUD!   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hanak4 - (12) - 43.97 (?), 24.7.2009 21:40

Děkuji moc za Vaš odpovědi, hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.24 (?), 13.11.2009 21:40

Jednoznačně potvrzuji. Říkáme tomu "Český protiproud" praktikujeme to již asi 8 let. Kolem pasu si připneme  malý  " postroj" na trapéz (zbyl ze surfování, je v něm trochu pěnovky a nadnáší- vypadá to jako asi  20 cm vysoký měkký opasek) a na něm je plochá ?? šatovková? guma. Uvázaná mimo bazé a tak dlouhá, aby asi v 1/3 délky bazénu začala zabírat. Má to výhodu, že jste na místě, hrnete vodu kolem sebe a je to efektivnější na fyzičku než normální plavání. Investice cca 100 Kč a užitek veliký.

Jirka  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 23.20 (?), 20.8.2016 23:03

me by zajimalo jak se na tu gumu vaze idealne obrazek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.43 (?), 4.8.2009 0:34
Gumu běžně používáme, je daleko lepší, než protiproud. Je to asi tak jako se hokejisti zavěšují k mantinelu na gumu a trénují zrychlení a výpady. Gumový provaz koupíte kdekoli, upevníte kousek nad bazén tak, že konce svážete a připevníte k něčemu hodně pevnému. Pak si tu smyčku přes sebe přehodíte, skončí vám někde u začátek stehen a plavete. Guma se napíná a pruží, natáhne se podle toho, jakou silou plavete, podle toho zjistíte délku, také podle toho, jakou gumu zvolíte, to určitě odhadnete, když za gumu zatáhnete, vemte gumu o síle asi 8 mm. Délku bych volil asi jednu délku bazénu, když ji svážete do kruhu, tak budete v polovině bazénu a zřejmě vás guma nakonec nepustí, když tak ji trošku zkrátíte. Uvidíte, že je to pěkná fuška, přemoci gumu a že je to prima plavání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.39 (?), 13.3.2023 7:28

Protiproud je na nové adree : protiproud.info/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.1 (?), 7.8.2015 9:22

My Češi jsme prostě úžasní! Děkuji za milé a praktické rady. Taky jsem o gumě slyšela...

Přesto o protiproudu uvažujeme při instalaci nového bazénu, prý by musely být 2 kvalitní trysky. O tom senzoru na čelo jsem neslyšela.

Já sama jsem zkoušela plavat v bazénu s 1 tryskou a nebylo moc příjemné, jak mě to házelo na strany.

Takže se chci ještě jednou zeptat, zda někdo má zkušenost s dobrým protiproudem - který typ je to konkrétně a zda se dá třeba v prodejně bazénů i vyzkoušet. Také mi jde o kondiční plavání pro nás dospělé i děti.

Děkuji a krásné léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 7.8.2015 11:17

Soused to má v bazénu který je obezděný tudíš krytý.Ale ten kravál jakej to dělá je tak na ohluchnutí.V tom uzavřeném prostoru je to tak akorád plavat a mít na hlavě protihlukové klapky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 33.15 (?), 14.8.2015 16:19

Mi sme si kupili do bazenu od Mountfieldu azuro 405DL protiprud Azuro Jet. ma prietok 50m3/h. Je to relativne hlučné, ale vonku nie nejak moc extremne. A plávať sa proti tomu dá rekreačným štílom prsia. Tryska je natačacia a naklapacia, tak sa dá prispôsobiť prud vody tak, aby prúd išiel na prsia, resp. trochu nižšie. Navyše okolo trysky su vysokosvietive diody, ktorými sa dá bazén nasvietiť v noci. Samozrejme protiprud nemusi byt zapnutý. Máme ho už pár rokov a spokojnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.142 (?), 3.4.2017 22:12

Gumu jsem zkoušel a moc se mi to nelíbí. Osobně mi vadí, že necítím proudit vodu jako při plavání. Je to podle mě úplně jiné "plavání". Možná to je dobré na kondici, ale pocit plavání u toho nemám. Osobně si myslím, že opravdu kvalitní protiproud bude plavání velice podobný. Těm sranda tryskám ale taky nevěřím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika