Pripojeni solarniho ohrevu



host - 48.22 (?)
11.7.2011 9:13

to nie, ale aj tak je tu dosť horúco. Tento víkend napr. 30-33. Voda cca 28, dopúšťal som ráno aj studenú. Inak, predtým bolo asi týždeň chladno. Stačilo 1 deň cca 30 stupňov a voda je už poobede okolo 25 stupňov. Ak sú po sebe 2 horúce dni, na 2 deň je voda bezpečne minimálne na 27-28. Takže pohoda aj bez akéhokoľvek zakrývania.

A ešte jedna poznámka - do vody chodíme len keď je aj vonku pekne teplo. Inak nás to do bazéna ani nejako neláka. Nemusím teda ani zvlášť riešiť otázku čo v chladnejších dňoch. Vtedy mám iný program. V podstate sa dá povedať že mám bazém na presne určený účel - hodiť sa do vody v horúcom dni a užívať si tie slastné pocity príjemného osvieženia... To sa potom obklopím jedlom a pitím a trčím vo vode. Zmrzlina a pivo sú po ruke...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 82.162 (?), 14.6.2011 8:16, zobrazeno: 10258x

Dobry den, koupil jsem solarni ohrev Slim180 (1,8m2) k nadzemnimu bazenu 3,6m x 0,9m. Mam k tomu piskovou filtraci s prutokem kolem 7-8m3 / hodina. Prosim o vase nazory popripade zkusenosti jestli to bude mit nejaky efekt kdyz to zapojim pres ByPas anebo je ta filtrace tak silna ze se mi ta voda vubec neohreje. Budu vdecny za kazdy nazor.

Jak udelat podomacku toto pripojen? Cena v obchodech je 720-1700,-KC co mi pride dost draho.

Moc dekuji.

Vlado

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.29 (?), 14.6.2011 10:07

Filtrace dost výkonná a ten slim tu vodu neohřeje.Bohužel je to malá plocha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.28 (?), 14.6.2011 11:02

čím víc je solární panel ochlazován průtokem vody, tím větší účinnost má!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.162 (?), 14.6.2011 11:18

Co keby som tam pripojil este jeden ten Panel? Tym by sa plocha zvacsila na ca.3,6m2. Bolo by to postacujuce riesenie? Len dodam, mam na hladine solarnu plachtu a na tom este kryciu plachtu na noc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.28 (?), 14.6.2011 12:45

3,6 m pro tento bazen bude naprosto dostačující. Voda bude v teplých dnech dosahovat v pohodě 30 stupnu. Ta solární plachta je ve skutečnosti pouze tepelně izolační plachta (díky bublinkám).Zabranuje chladnutí v noci. Nevím, kdo to pojmenoval tak nešťastně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.50 (?), 4.7.2011 21:58

Já mám solární panel na střeše kůlny 4m2 honím to silnou kartušovkou přes teplotní čidlo a nijak se o to nestarám jak se střecha kůlny ohřeje na 35°C tak čidlo sepne a topíme, vyleze mráček a netopíme jednoduché a skvěle to funguje od května se koupem voda 30a víc dřív jsem to měl na časové hodiny to bylo na prd není nad jednoduchost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.22 (?), 6.7.2011 8:36

možno poviem trochu netradičný názor ale ja som solárny panel po roku po 1 sezóne pekne zbalil, lebo mi to príde o ničom. Použil som ho len asi 3x a neosvedčilo sa mi to. Inak, mám originál 3,6m panel k azuro de luxe...

Moje dôvody že som to vyhodil boli nasledovné:

1/ v teplých dňoch sa voda ohreje tak či tak na 26-28 stupňov

2/ osobne nemusím vodu s teplotou nad 26 stupňov lebo to už ma v horúcich dňoch moc neovlaží, za ideál považujem cca 25 stupňov. Myslím že aj deti nemajú problém s takouto teplotou.

3/ menej sa kazí voda, menej chémie vzhľadom na nižšiu teplotu vody

Takisto nepoužívam žiadnu solárnu plachtu ani bazé nijako neprikrývam. Na 2 deň o 11, je už voda teplá aj bez solárnej plachty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.29 (?), 6.7.2011 9:08

A nebydlíš náhodou někde u Komárna?Každej nemá dobrý sluneční podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.50 (?), 7.7.2011 17:58

Dnes když jsou v týdnu 4 dny ošklivé a studené je solár nutností tedy pokud nejste otužilec mě stačí jeden den sluníčka a můžeme se koupat.Je nás doma hodně a ležíme tam každou chvilku.Kamarád nemá solárko a ani plachtu a také se ještě nekoupal jenom filtruje a chloruje... To je jako mít auto a nejezdit s ním...  Bazén 3,6m/0,71m na noc dám tři nafouklé lehátka na hladinu a přikreju bublinkovou folii 4,5m a stáhnu pod nafukovacím límcem špagátem s gumicukem.Solární panel 4m2 s bajpasem kartušovka spínaná teplotním čidlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.22 (?), 11.7.2011 9:13

to nie, ale aj tak je tu dosť horúco. Tento víkend napr. 30-33. Voda cca 28, dopúšťal som ráno aj studenú. Inak, predtým bolo asi týždeň chladno. Stačilo 1 deň cca 30 stupňov a voda je už poobede okolo 25 stupňov. Ak sú po sebe 2 horúce dni, na 2 deň je voda bezpečne minimálne na 27-28. Takže pohoda aj bez akéhokoľvek zakrývania.

A ešte jedna poznámka - do vody chodíme len keď je aj vonku pekne teplo. Inak nás to do bazéna ani nejako neláka. Nemusím teda ani zvlášť riešiť otázku čo v chladnejších dňoch. Vtedy mám iný program. V podstate sa dá povedať že mám bazém na presne určený účel - hodiť sa do vody v horúcom dni a užívať si tie slastné pocity príjemného osvieženia... To sa potom obklopím jedlom a pitím a trčím vo vode. Zmrzlina a pivo sú po ruke...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika