Potrubí místo hadic



host - 62.105 (?)
8.8.2020 9:12

Jistě jakákoliv hladká trubka se dá použít - má výhodu proti flexitrubkám, co mají žebra tvořící značný odpor. Pak jen vyřešit ta potřebná spojovací místa, což při dnešních materiálech a lepidlech by neměl být problém. U sacích trubek musí být 100% těsnost, nebo pak pumpa nebude potřebně sát. U vývodů není moc problém, neb voda jde z trysek ven, tedy pumpa netlačí proti zavřenému potrubí jako třeba u domovní instalace. 

Problém by mohl nastat ale u délky potrubí, 24 a 35 m není málo, odpor vzrůstá, zvláště když tam budou ohyby. Také je nutno myslet na vypuštění vody před zimou, pokud ta trubka nebude dost hluboko v zemi. 

Případně přemyslet, jestli by se to čerpání nedalo umístit blíže bazénu. Já to mám přímo vedle bazénu, při stejném výkopu, do přepadové jímky (pod schodami hned vedle filtru a čerpadla) mně přímo teče přepad z jedné podélné strany (což úplně stačí u bazénu 12x3m).  Vše pohromadě, mnoho výhod při údržbě, propírání filtru, odsávání dna, atd. Přidám obrázek, čínské zařízení, funguje po léta, žádný hluk, lehce přístupné.

Značné výhody bazénu s přelivem oproti skimmeru, plavání bez vody do nosu...   

Strojovna vedle bazénu
Strojovna vedle bazénu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 255.238 (?), 16.8.2013 21:09

Vůbec nad tím nebádejte a dejte 40 trubku a, že to je 13 metrů to není rozhodující.Jak píšete, je bazén výše 1-1,5 m.Čerpadlo filtrace má samonasávací schopnost.Voda půjde dolů a tím pádem to bude mít čerpadlo snažší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.191 (?), 4.8.2020 10:55

Dobrý den, take premyslim nad pripojenim bazenove technologie. Na pozemku mame suchy sklep, do ktereho ji chci umistit, bude tam navic i manipulacni prostor pro moznost budouciho pripojeni na solar ú tepelne cerpadlo. K bazenu vyrobce doporucuje pripojeni k tryskam, perlicce i skimmeru ve flexi trubce 50mm (vnejsi)/ čěmm vnitrni, ktera se primo lepi do spojky trysek a primo lepi do skimmeru. Bazenove trubky jsem videl a prijdou mi docela houzevnate, ale nesmyslne drahe (90Kc/m) + nejaka izolace. Problem je v tom, ze od sklepa (filtrace) k tryskam je to 24m, ke skimmeru 35m. Tedy musel bych pouzit spojku.

Premyslim nad alternativou, pouzit silnostennou PE trubku o prumeru 40mm, kteoru bych zaizoloval a strcil jeste pro jistotu do koposky. Myslim ze PE je jeste houzevnatejsi nez bazenova trubka a o dost levnejsi, navic ho distribuuji treba ve 100m kole, ze ktereho mohu strihat.

Otazkou je, jak nasledne "zalepit PE" trubku ke skimmeru a tryskam? Pripadne jakou pouzit izolaci? Dava vam smysl jeste obaleno do koposky? Melo by 2 funkce - tepelna izolace trubky a pripadna moznost vytahnout poskozenou trubku, coz si myslim ze nenastane. Pokud to nekdyu nekde praskne, tak urcite v nejakem lepenem spoji. Dekuji za prakticke rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.105 (?), 8.8.2020 9:12

Jistě jakákoliv hladká trubka se dá použít - má výhodu proti flexitrubkám, co mají žebra tvořící značný odpor. Pak jen vyřešit ta potřebná spojovací místa, což při dnešních materiálech a lepidlech by neměl být problém. U sacích trubek musí být 100% těsnost, nebo pak pumpa nebude potřebně sát. U vývodů není moc problém, neb voda jde z trysek ven, tedy pumpa netlačí proti zavřenému potrubí jako třeba u domovní instalace. 

Problém by mohl nastat ale u délky potrubí, 24 a 35 m není málo, odpor vzrůstá, zvláště když tam budou ohyby. Také je nutno myslet na vypuštění vody před zimou, pokud ta trubka nebude dost hluboko v zemi. 

Případně přemyslet, jestli by se to čerpání nedalo umístit blíže bazénu. Já to mám přímo vedle bazénu, při stejném výkopu, do přepadové jímky (pod schodami hned vedle filtru a čerpadla) mně přímo teče přepad z jedné podélné strany (což úplně stačí u bazénu 12x3m).  Vše pohromadě, mnoho výhod při údržbě, propírání filtru, odsávání dna, atd. Přidám obrázek, čínské zařízení, funguje po léta, žádný hluk, lehce přístupné.

Značné výhody bazénu s přelivem oproti skimmeru, plavání bez vody do nosu...   

Strojovna vedle bazénu
Strojovna vedle bazénu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika