Modrá skalice ano či ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?)
19.8.2016 11:47

Chápu vaši snahu dát řasám pořádně přes držku, ale nejsem si jistý správností vašeho postupu. Post těsně nad vaším dosporučuje dostatečnou koncentraci skalice. Mně připadne, že to překračujete možná pětkrát. Chápu, že řasy tam nejsou, ale přece jen ta koncentrace mědi bude asi dost velká. Měříte to nějak? A trochu nechápu, jak se přes solární plachtu dostávají do vody alergeny. Jaké, z čeho?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 22.30 (?), 19.8.2016 10:41

Lidi, já řešil loni takové problémy s bazénem skrze řas, vyzkoušel vše možné, savo s ostatními přípravky nepomáhalo, vločkovač je sice fajn, pročistí ale nevyřeší tvorbu řas. Letos jsem vyzkoušel jako poslední možnost skalici modrou (0,5kg = 70Kč) a nevěřím vlastním očím, kombinuji to ještě se savem + (malé) chlor tablety a je to bomba, voda jak křišťál každý den. Dávkuji - cca 1 vrchovatou polévkovou lžíci, kterou rozmíchám v 20L kbelíku a po částech vlévám do 4 cm3 bazénu. Druhý den ten samý postup se savem, savo tak 3dcl. K tomu 2 malé tablety. Opakuji co týden, savo i 2x, samozřejmě při každodenní zapnuté filtraci (výkon 4cm3/hod.)cca 2 h. Přitom nemáme nikdo žádné kožní problémy, jak někdo uvádí, to vůbec nechápu. Bazén je na puštěný pitnou vodou. Je lepší ho zakrývat plachtou přes límec. Přes solární se do něj dostávají alergeny a vše co tvorbu řas podporuje. Navíc mi stačí 12kg náplň písku na celou sezónu protože voda je stále čistá. Nechápu, jak můžou prodávat,,milion,, přípravku za 300-500Kč. Skalice modrá, je podle mně nejlepší co v bazénu funguje!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 19.8.2016 11:47

Chápu vaši snahu dát řasám pořádně přes držku, ale nejsem si jistý správností vašeho postupu. Post těsně nad vaším dosporučuje dostatečnou koncentraci skalice. Mně připadne, že to překračujete možná pětkrát. Chápu, že řasy tam nejsou, ale přece jen ta koncentrace mědi bude asi dost velká. Měříte to nějak? A trochu nechápu, jak se přes solární plachtu dostávají do vody alergeny. Jaké, z čeho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.210 (?), 19.8.2016 14:10

..je nezmysel opakovane pridavat modru skalicu, pretoze v bazene zostava, na rozdiel od oxy a chlor tabliet ktore sa "minaju". Staci udrziavat primerane konstantne pH a obsah mednatych ionov je vo vode nezmeneny. Radikalne sa meni s pH. Vysoke, nula nizke pH rozpusti vsetku med co je vo forme nebadaneho kalu, napr aj vo filtry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.227 (?), 4.1.2010 16:13

Pane kolego představte si, že se jedná o síran měďnatý, tedy dost tvrdou chemikálii na bázi mědi. Pokud se v tom budete koupat, těším se na Vás v ordinaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.11 (?), 24.3.2010 7:32

Modrá skalice (síran mědnatý) je běžnou součástí prakticky všech kombinovaných tablet na úpravu vody v koncentraci cca 2%, v jedné 200g tabletě jsou tedy zhruba 4g síranu mědnatého. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.3 (?), 11.6.2011 18:06
Co je to tvrdá chemikálie na bázi mědi? :-D Můžete alespoň napsat jak se projeví účinky v prakticky stopové koncetrace v bazénu na lidském zdraví?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.118 (?), 16.7.2012 19:40

Do veřejných bazénů se aplikuje chlorman sodný, síran hlinitý a síran měďnatý, poslední chemikálii obsahují všechny předražené prostředky na údržbu bazénů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 233.198 (?), 17.7.2012 0:23

Taky doufám, že nedáváte do bazénu dihydrogen monooxid. To je totiž strašně nebezpečná chemikálie po jejímž vdechnutí každoročně zemře mnohonásobně více lidí než na otravu modrou skalicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.35 (?), 17.7.2012 0:43

Clovek si najivne mysli, ze je okolo cista priroda. Iba ked sa zacne analyzovat, zisti sa, ze je to cista chemia....same molekuly, atomy a chemicke vazby!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.25 (?), 30.7.2012 12:36

Dobrý den mám dotaz ke Kečupu:

chtěla jsem se zeptat máme bazén (povrh fólie) a na dně se nám usadil vodní kámen, nevím si rady s odstraněním kamene při napuštěné vodě. Teď v plné sezóně se mi voda nechce vypouštět a o čištění ani nemluvím, již jsme to jednou čistily a zabralo nám to celý týden ve 3 lidech. Někde jsem se dočetla, že lze použit kyselinu chlórovodíkovou tzv. HCL. Mohl byste mi poradit jestli s tímto máte již zkušenosti a jakém poměru bych toto měla do bazénu o objemu 30 m3 dát.

Mockrát děkuji za odpověď moc by mi to pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika