Modrá skalice ano či ne?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?)
18.6.2015 20:25

To bych prosil vysvětlit. 1. v obou případech tam mají kartušový filtr, což je vhodné tak do bazénku s 2 m3. Tohle jsou hovada desetikubíková. 2. Dávat filtr za filtr znamená, že ten první filtr nemá účinnost - bod 1. 3. Rouno to odfiltruje, tedy zachytit to lze, problém je jen v ůčinnosti filtru - body 1,2. 4. kdyby se použila odpovídající písková filtrace výkonem k velikosti nádrží, přidal flokulant a zafiltrovalo se to, za tři dny mají vodu jak křišťál a nemusí vyrábět pofidérní udělátka. 5. i když mají udělaná udělátka, voda se jim bez chemie bude kazit furt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 18.6.2015 22:41

Ten filtracny material je filtracna vata do akva filtrov, treba pohladat na nete lebo renomovane znacky si nechaju zaplatit ale zas na druhu stranu je to lahko preplachnutelne a o5tovne pouzitelne. Cely princip je v oxidacii. Ucelom je aby bola voda co najviac okyslicena, zelezo vo vode potom vyoxiduje do vlociek ktore padnu na dno a povysavaju sa alebo su odfiltrovane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 19.6.2015 7:47

A ona ta vata způsobí nějakou prudkou oxidaci? Kde k tomu vezme kyslík, když je to voda ze sání.  To by snad bylo lepší tu vodu pouštět z výšky do bazénu z výstupní hadice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.21 (?), 19.6.2015 9:00

podle mně ta vata odstraní hnědý zákal, který vznikne po zachlorovaní vody z vrtu z obsahem železa a manganu.
a po odstranění těchto prvků z vody už lze používat klasickou chemii.

Já jsem včera dal do bazénu 0,3l chlorňanu a během 10 minut se krásná voda zakalila do zelena přidal jsem přípravek studna a do rána zase azuro.

Mám tedy v úmyslu příště po napuštění vodu přechlorovat a vzniklý zákal vyfiltrovat tím přídavným filtrem a poté už používat klasiku - chlorňan, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.79 (?), 19.6.2015 11:29

az sa uracite pozriet to video, zbadate ze v oboch pripadoch je voda do bazenu vypustana formou sprchy na hladinu. Viac uz snad vysvetlovat nemusim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 19.6.2015 12:25

No to jo, sprchou, ale až PO projití tím barelem. Takže v barelu se toho asi moc nezoxiduje, nebo jo? Že to filtruje je nepochybné. Mně ale nejde na um, proč za kartušový filtr (s kdovíjak starou kartuší - viz video) cpát ještě další udělátko. Proč nepoužít primárně kvalitní a výkonnou filtraci. Připadne mi to, že mládenci dokážou ušetřit ať to stojí co to stojí.

Ke kolegovi: přípravek pro úpravu kovů by se měl používat PŘED prvním chlorováním, hned při napouštění bazénu.

Mám na zahradě taky divnou vodu, je hodně kyselá a těžko se to snižuje. Postupuju takto: Při napouštění Studna, druhý den Savo chlór šok, další den vločkovač, další den filtrace a skalice a opět další den pak postupně soda po 100 g dávkách na snížení PH. Nemám s vodou problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.99 (?), 19.6.2015 12:50

No to jo, sprchou, ale až PO projití tím barelem. Takže v barelu se toho asi moc nezoxiduje, nebo jo? Že to filtruje je nepochybné. Mně ale nejde na um, proč za kartušový filtr (s kdovíjak starou kartuší - viz video) cpát ještě další udělátko

Dovod je jednoduchy, ten barel naplneny filtracnou vatou je ako ste uz napisali dalsim filtrom. Ten kto ma s filt. materialmi nejake tie skusenosti vam iste povie, ze filtracna vata je ten najjemnejsi pouzivany filtracny material. Z vlastnych skusenosti vam mozem potvrdit, ze porovnavat filtracnu vatu s pieskovou filtraciou je ako porovnavat zaclonu na oknach s damskymi silonkami.

Vzduchovanie je asi najucinejsi sposob ako dostat zelezo z vody aj ked osobne by som asi volil lepsi system prevzdusnenia, nejakym vzduchovacim kamenom, lipove drevo ale este lepsie urobit na vytok system venturiho trubice.

Takze toto je sposob ako ucinne dostat zelezo z vody, s ostatkom mineralov to uz bude horsie ale snad by potom mohol mat ten maskovac vacsiu ucinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.99 (?), 19.6.2015 12:58

tiez mam na zahrade studnu s tvrdou a zelezitou vodou. nastastie bazen napustam z obecneho vodovodu ale pri zavlahe mi to robilo problem, lebo automaticke prisavanie vzduchu na cerpadle (nadoba bez vaku) sposobovalo rychle vyzrazavanie sa zeleza a to zanasalo filtre na zavlahach behom 2dni. Nakoniec som musel prisavanie zrusit a radsej kazdeho polroka kompresorom dofuknem 0.5bar, no a div sa svete filtre teraz cistim tak 3x za sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.21 (?), 22.6.2015 18:52

Chci zkusit náplň do filtrace Fibalon, tak dám vědět jak to maká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 18.6.2015 20:25

To bych prosil vysvětlit. 1. v obou případech tam mají kartušový filtr, což je vhodné tak do bazénku s 2 m3. Tohle jsou hovada desetikubíková. 2. Dávat filtr za filtr znamená, že ten první filtr nemá účinnost - bod 1. 3. Rouno to odfiltruje, tedy zachytit to lze, problém je jen v ůčinnosti filtru - body 1,2. 4. kdyby se použila odpovídající písková filtrace výkonem k velikosti nádrží, přidal flokulant a zafiltrovalo se to, za tři dny mají vodu jak křišťál a nemusí vyrábět pofidérní udělátka. 5. i když mají udělaná udělátka, voda se jim bez chemie bude kazit furt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.21 (?), 19.6.2015 9:19

k bodu č.3 -  pískovou filtraci mám, loni jsem ji vyměnil za novou písek 0,8

           zákal po oxidaci vody chlorem to neodstraní ani za 3 dny nonstop běhu. musím dát přípravek "studna od Marimex! a do ráno je to čisté, jdu vypláchnout filtr a z něj teče čistá voda, jen někdu trochu zákalu.
ale po příštím použití chloru je to znova to samé..

Já bych chemii (chlor)  rád dával, ale vzhledem k okamžitému zákalu ji dávat nemůžu.

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika