Jaký bazén zvolit



Stránky: 1,  2   
host - 206.205 (?) 
8.1.2011 10:20, zobrazeno: 27699x

Dobrý den,

obracím se na Vás, kdo se již koupete ve svém bazénu:

jaký bazén zvolit?  Byli jsme u Mountfieldu - ten sklolaminát, který nám nabídli vyjde v šestimetrovém provedení téměř na třista tisíc - tedy již se základním zastřešením. Osmimetrovka na téměř čtyřista. Mám nabídky od různých dalších firem - na plásťák - tam je to za polovic. Napište prosím, jaké máte zkušenosti s plasťákem. Jakou velikost zvolit - stále nejsme rozhodnuti zda 6,7 či 8m. Každopádně chceme protiproud - tak jestli stačí i menší bazén. Menší bazén stojí méně při pořízení a pak i při provozu... prosím napište své zkušenosti. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.19 (?), 8.1.2011 11:05
Máme bazén od Olbest 6x3x1,4m, svařovaný plast a vše bylo ok. Betonáž, dlažbu, zapojení ohřevu solárním systémem jsme dělali sami. Takže nejprve vybagrovat, betonáž cca 15cm desky s kari sítí, potom, výkop přípojky k místu, kde bude filtrace, potom dovezli skelet bazénu, usadili s naší pomocí, vše zapojili a vyzkoušeli. Potom postupné napouštení a postupná betonáž. Dál dodělat dokončení desky kolem bazénu s vymývanou dlažbou, řezanou flexou na míru a to i rádiusy. Tím jsme ušetřili 40t, proti zakázkové dlažbě. Potom přivezli zastřešení a kompletně nainstalovali. Z M jsme měli na stejný komplet nabídku cca o 60% vyšší. 2 roky vše bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.205 (?), 8.1.2011 11:24

Mohu se zeptat na kolik Vás to od firmy Olbest vyšlo? A od koho máte zastřešení, jaký typ a za kolik? Máte protiproud? Také máme v rodině šikovné chlapy a tak většinu přípravných a závěrečných prací chceme dělat sami. Stačí 6metrový bazén pro rodinu s dvěma dětma? A další tři k nám od sestry také hodně chodí - takže to bude pro pět děcek... a pro nás na relax a kondiční plavání - proto protiproud - ale četla jsem, že není moc efektní. Někteří plavou na gumě?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.171 (?), 14.4.2011 15:52

To mě tedy překvapilo, že je Mountfield tak drahý, 300 000 jsou šílené prachy,  třeba tady mají 6 x 3 x 1,5 i s DPH za necelých 90 000.

Jinak 6 metrů je podle mně pro 5 děcek dost, s tím kondičním plaváním už to bude možná horší, ale záleží na vás, vyblbnout se tam dá, v létě to na udržení postavy stačí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
našud - (4) - 72.205 (?), 9.2.2011 18:05

Ahoj. my to děláme stejně jako Vy v tomto příspěvku:-)  na jaře nás čeká dlažba vymývaná akorát pořád nevím jak udělat lemy... nemáte nějaké podnětné informace o řezání rádiusu z dlažby? máme bazén 6krát3,5na 1,5m hloubky...

Jinak asi nejhorší na tom všem je to obetonovávání pláště bazénu... chce to nespěchat a řádně zajistit na více částech pláště rozpěrama to aby se plášt nevyvalil dovnitř nebo ven:-) je to trošku boj... taky to obetonovávání sežere neskutečný množství betonu, materíálu... takže na to myslet při bagrování.Bud udělat o tolik širší díru aby se to dalo zašalovat nebo opatrně odbagrovat tak aby se neuhroutilo moc zeminy kolem a nepadlo tam hafo míchaček betonu navíc... stojí to peníze...

Nakonec se to zvládlo ale jak říkám-pomalu!

ty další věci kolem už jsou na povrchu-betonování pod kolejnice-dlažbu, to je už pro zedníka brnkačka:-)  Aspon to říká:-) nicméně soused dal za tyto práce firmě s materiálem o 100% víc peněz a nemyslím si že to má o tolik "lepší",jen to má se "zárukou"??

Takže bych se toho nebál, někde na youtubku je jedno super video jak to dělali svépomocí a to jsem dám odkaz... to nám dost pomohlo,

My ještě budeme dělat tu dlažbu, lemy takže jaro bude náročný.Kdyby byl někdo ochoten ukázat bazén s vymývanou dlažbou/lemy, budu vděčný!

Ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.74 (?), 8.12.2019 16:47

Kupoval jste si někdo na dvroke nebo do zahrady koupací sud? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Dokážete mi prosím někdo poradit s výběrem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.4.2011 21:39

Já jsem to vyřešil takto: viz obr. Šalování jsem udělal z kartonů, které jsem ponechal v zemi. Dlažbu jsem nařezal dle tvaru bazénu. Příp nafotím detail.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.204 (?), 9.12.2019 17:21

To si musíte rozmyslet, jaký by jste přesně chtěl, já jsem si kupoval koupací sud, který je na povrchu dřevěný, a vnitřní káď je z nerezu, pořídíte ho kolem 30 tisíc korun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.74 (?), 10.12.2019 20:06

Něco takového by se mi právě hodilo, já jsem si dělal i zahradní posezení sám, které mám komplet dřevěné, tak bych uvítal dřevěný venek, a vnitřek z nerezi je určitě kvalitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.162 (?), 20.5.2011 14:50

Po 10 letech provotu plastoveho bazenu (tenkrat to byla takova ta kyblovina jakoby), jsem jej vyrval ze zeme a misto nej udelal celobetonovy obdelnik ze straceneho bedneni. Vnitrek pak oblozen folii. Delano samodomo cena cca 150 velikost 4*8. A nelituju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika