Jaký bazén zvolit



host - 112.74 (?)
8.12.2019 16:47

Kupoval jste si někdo na dvroke nebo do zahrady koupací sud? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Dokážete mi prosím někdo poradit s výběrem?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 206.205 (?), 8.1.2011 10:20, zobrazeno: 27695x

Dobrý den,

obracím se na Vás, kdo se již koupete ve svém bazénu:

jaký bazén zvolit?  Byli jsme u Mountfieldu - ten sklolaminát, který nám nabídli vyjde v šestimetrovém provedení téměř na třista tisíc - tedy již se základním zastřešením. Osmimetrovka na téměř čtyřista. Mám nabídky od různých dalších firem - na plásťák - tam je to za polovic. Napište prosím, jaké máte zkušenosti s plasťákem. Jakou velikost zvolit - stále nejsme rozhodnuti zda 6,7 či 8m. Každopádně chceme protiproud - tak jestli stačí i menší bazén. Menší bazén stojí méně při pořízení a pak i při provozu... prosím napište své zkušenosti. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.19 (?), 8.1.2011 11:05
Máme bazén od Olbest 6x3x1,4m, svařovaný plast a vše bylo ok. Betonáž, dlažbu, zapojení ohřevu solárním systémem jsme dělali sami. Takže nejprve vybagrovat, betonáž cca 15cm desky s kari sítí, potom, výkop přípojky k místu, kde bude filtrace, potom dovezli skelet bazénu, usadili s naší pomocí, vše zapojili a vyzkoušeli. Potom postupné napouštení a postupná betonáž. Dál dodělat dokončení desky kolem bazénu s vymývanou dlažbou, řezanou flexou na míru a to i rádiusy. Tím jsme ušetřili 40t, proti zakázkové dlažbě. Potom přivezli zastřešení a kompletně nainstalovali. Z M jsme měli na stejný komplet nabídku cca o 60% vyšší. 2 roky vše bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.205 (?), 8.1.2011 11:24

Mohu se zeptat na kolik Vás to od firmy Olbest vyšlo? A od koho máte zastřešení, jaký typ a za kolik? Máte protiproud? Také máme v rodině šikovné chlapy a tak většinu přípravných a závěrečných prací chceme dělat sami. Stačí 6metrový bazén pro rodinu s dvěma dětma? A další tři k nám od sestry také hodně chodí - takže to bude pro pět děcek... a pro nás na relax a kondiční plavání - proto protiproud - ale četla jsem, že není moc efektní. Někteří plavou na gumě?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.171 (?), 14.4.2011 15:52

To mě tedy překvapilo, že je Mountfield tak drahý, 300 000 jsou šílené prachy,  třeba tady mají 6 x 3 x 1,5 i s DPH za necelých 90 000.

Jinak 6 metrů je podle mně pro 5 děcek dost, s tím kondičním plaváním už to bude možná horší, ale záleží na vás, vyblbnout se tam dá, v létě to na udržení postavy stačí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
našud - (4) - 72.205 (?), 9.2.2011 18:05

Ahoj. my to děláme stejně jako Vy v tomto příspěvku:-)  na jaře nás čeká dlažba vymývaná akorát pořád nevím jak udělat lemy... nemáte nějaké podnětné informace o řezání rádiusu z dlažby? máme bazén 6krát3,5na 1,5m hloubky...

Jinak asi nejhorší na tom všem je to obetonovávání pláště bazénu... chce to nespěchat a řádně zajistit na více částech pláště rozpěrama to aby se plášt nevyvalil dovnitř nebo ven:-) je to trošku boj... taky to obetonovávání sežere neskutečný množství betonu, materíálu... takže na to myslet při bagrování.Bud udělat o tolik širší díru aby se to dalo zašalovat nebo opatrně odbagrovat tak aby se neuhroutilo moc zeminy kolem a nepadlo tam hafo míchaček betonu navíc... stojí to peníze...

Nakonec se to zvládlo ale jak říkám-pomalu!

ty další věci kolem už jsou na povrchu-betonování pod kolejnice-dlažbu, to je už pro zedníka brnkačka:-)  Aspon to říká:-) nicméně soused dal za tyto práce firmě s materiálem o 100% víc peněz a nemyslím si že to má o tolik "lepší",jen to má se "zárukou"??

Takže bych se toho nebál, někde na youtubku je jedno super video jak to dělali svépomocí a to jsem dám odkaz... to nám dost pomohlo,

My ještě budeme dělat tu dlažbu, lemy takže jaro bude náročný.Kdyby byl někdo ochoten ukázat bazén s vymývanou dlažbou/lemy, budu vděčný!

Ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.74 (?), 8.12.2019 16:47

Kupoval jste si někdo na dvroke nebo do zahrady koupací sud? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Dokážete mi prosím někdo poradit s výběrem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.4.2011 21:39

Já jsem to vyřešil takto: viz obr. Šalování jsem udělal z kartonů, které jsem ponechal v zemi. Dlažbu jsem nařezal dle tvaru bazénu. Příp nafotím detail.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.204 (?), 9.12.2019 17:21

To si musíte rozmyslet, jaký by jste přesně chtěl, já jsem si kupoval koupací sud, který je na povrchu dřevěný, a vnitřní káď je z nerezu, pořídíte ho kolem 30 tisíc korun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.74 (?), 10.12.2019 20:06

Něco takového by se mi právě hodilo, já jsem si dělal i zahradní posezení sám, které mám komplet dřevěné, tak bych uvítal dřevěný venek, a vnitřek z nerezi je určitě kvalitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.162 (?), 20.5.2011 14:50

Po 10 letech provotu plastoveho bazenu (tenkrat to byla takova ta kyblovina jakoby), jsem jej vyrval ze zeme a misto nej udelal celobetonovy obdelnik ze straceneho bedneni. Vnitrek pak oblozen folii. Delano samodomo cena cca 150 velikost 4*8. A nelituju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika