Jakou koupit pískovou filtraci?



Stránky: 1,  2   
host - 95.96 (?) 
28.7.2013 22:53, zobrazeno: 17035x

Dobrý den, dnes mi již po druhé odešla písková filtrace Pro Star, poprvé mi čerpadlo vyměnily v záruce, teď se podělalo po záruce a chtěla bych novou filtraci, tenhle šmejd už nikdy více.Můžete mi prosím poradit jakou si mám koupit k nadzemnímu bazénu který má 16m3 vody?Už 3 hodiny projíždím net a moudrá teda nejsem.Děkuji moc za rady.Ilona.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 245.29 (?), 29.7.2013 21:28

Tak to je docela divný.Já mám čerpadlo od této filtrace již třetí rok a běží non stop celou sezonu a jede v pohodě.Co u něj odchází?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.96 (?), 30.7.2013 8:38

No už po druhé něco v motoru, po prvé nám ten motor vyměnily celý za nový, teď po dvou sezonách udělala to samé, jen potichu hučí a nejede, do elektriky motoru se nedostanem, jsou tam nějaké bespečnostní šrouby a nikde na ně nemají šroubovák, pouze na objednávku.To už bude voda zelená.Dneska musím nějakou koupit, nutně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.37 (?), 3.6.2014 16:41

Měl jsem tuto filtraci 2 sezóny a docela mi to stačilo. Celkem 4 reklamace:

1, po 2 měsících provozu (přesně v půlce prázdnin) prasklo víko pod ovládáním ventilu

2, 14 dnů po návratu z reklamace nefunkční čerpadlo

3, hned na počátku 2. sezóny prasklá spojovací hadice (čerpadlo bylo při provozu zakryté před deštěm a sluncem, zimováno vymyté a usušené v domě)

4, koncem srpna opět nefunkční čerpadlo

Během provozu se několikrát objevila netěsnost kolem těsnění filtrace, bylo třeba dotáhnout objímku. Soused měl v té době stejnou a tomu to teklo ještě více, někdy stačilo jen čerpadlo jen vypnout a znovu zapnout a voda začala kolem těsnění protékat. Je to podle mě konstrukční nedostatek - těsněné plocha má velký průměr - dáno rozměrem filtrační nádoby.

Hned po návratu z poslední reklamace jsem se tohoto bazmeku rád zbavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 29.7.2013 21:37

Tohle téma mně zajímá. Budu pořizovat pískovou napřesrok, když dovolí okolnosti. A na prodejci doporučovanou Pro Star jsem moc chvály taky nečetl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 30.7.2013 9:29

U těchto motorů odchází kondensátor, ten vymění každý elektrikář.Jaký jsou tam šrouby?Na všechny jsou dnes nástroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.96 (?), 31.7.2013 8:41

Dobrý den, šroub je ve znaku Mercedesu, tady se nadá koupit, jen naobjednávku.Filtraci jsem koupila včera novou výkonější, je sice držší ale má super tah.Tuhle bych doporučila na malé bazény, třeba ty s nafukovacím prstencem.Dám ji nějakému elektrikáři, třeba ji rozjede, díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.223 (?), 31.7.2013 22:10

Dobrý den, pokud se mohu vložit do diskuze. Koupil jsem filtraci se samonasávacím bazénovým čerpadlem Onga s vlasovým předfiltrem a šroubením. Bazén mám 25m/3 Filtr běží každý den cca 4 hodiny od dubna do listopadu již 9 rokem, bez sebemešího zaváhání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.23 (?), 31.7.2013 23:21

Také nám letos odešlo čerpadlo od filtrace. Tak jsme tam místo něho zapojili po vzoru od souseda obyčejné zahradní čerpadlo za tisícovku. Zatím nám to funguje, sousedovi už druhou sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 1.8.2013 8:57

Proč ne ale zahradní čerpadlo dává poloviční množství vody a má dvoj až trojnásobnou spotřebu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika