Jak provést proplach pískové filtrace



jananeradova - (4) - 96.236 (?) 
23.7.2015 18:42, zobrazeno: 35908x

Moc prosím o radu.Vysála jsem dno bazénu po vločkovači a když jsem pustila filtraci, vše mi šlo zpět do vody tryskou.Asi bych měla vyčistit písek, ale nevím jak na to.Když jsem zapla proplach strašně mi to začalo stříkat z filtrace.Prosím moc o radu.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 57.84 (?), 23.7.2015 20:17
Dobrý den, paní Jano v místě, kde stříkala voda musí být k filtraci připojena hadice do odpadu. Hlavní důležité polohy filtrace jsou: filtrace, proplachování, zafiltrování, odpad. Polohu zavřeno používejte pro opravy potrubí a pod. Zásadně neotáčejte pákou filtrace za chodu! Velké usazeniny hned do odpadu, jakmile voda není špinavá přepnout na zafiltrování, aby se zbytky nečistot nedostaly do bazénu, voda zase teče fo odpadu a nakonec přepnout na filtraci. Vždy během přepnutí vypnout motor filtrace! Na filtraci je tlakoměr, ten signalizuje zanešení pískové naplně a kdy je třeba proplachovat. Červeného pole by neměla ručička tlakoměru dosahovat, vzrůstá namáhání čerpadla a zvyšuje se spotřeba elektřiny. Jinak proplach a zafiltrování odčerpává bodu z bazénu, tak ponechat v chodu jen nezbytně nutnou dobu. Ještě k přímá odpověď, písek vyčistíte právě proplachem, ve filtrační nádobě dojde přepnutím páky na proplach k opačnému proudění a písek se čistí proplachováním. JS.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jananeradova - (4) - 206.122 (?), 24.7.2015 6:45

Moc děkuji, asi jsem to konečně pochopila, dnes to vyzkouším a snad nic nepokazím.Ještě jednou díky.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.7.2015 6:16

Ale u všech manometrů neni červené pole.Nejlepší je zapsat si tlak po prvním spuštění, když je novej písek.A při větším zvednutí tlaku propláchnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.7.2015 22:10

Měla byste si pečlivě pročíst a nastudovat návod, zjistit co kdy kam a jak teče. Jak jsou označené jednotlivé polohy páky ventilu a co která poloha znamená a jaká je její funkce. Návodů je i na internetu spousta, symboly funkcí jsou plusmínus stejné u všech filtrací. Ideálně kdyby Vám mohl někdo poradit na místě. Samozřejmý předpoklad je správné připojení hadic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jananeradova - (4) - 206.122 (?), 24.7.2015 6:43

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.126 (?), 25.7.2015 9:17

Při tom proplachování musí filtrací projít alespoň 100l vody.Používám k tomu sud a následně po usazení tou vodou zaleju trávník.Na manometru musí být vidět po propláchnutí pokles tlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.7.2015 9:45

No to je ten trávník radostí bez sebe!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 177.23 (?), 25.7.2015 15:31

preplachujem iba na travnik a absolutne bez problemov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika