Jak provést proplach pískové filtrace



host - 213.126 (?)
25.7.2015 9:17

Při tom proplachování musí filtrací projít alespoň 100l vody.Používám k tomu sud a následně po usazení tou vodou zaleju trávník.Na manometru musí být vidět po propláchnutí pokles tlaku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

jananeradova - (4) - 96.236 (?), 23.7.2015 18:42, zobrazeno: 35907x

Moc prosím o radu.Vysála jsem dno bazénu po vločkovači a když jsem pustila filtraci, vše mi šlo zpět do vody tryskou.Asi bych měla vyčistit písek, ale nevím jak na to.Když jsem zapla proplach strašně mi to začalo stříkat z filtrace.Prosím moc o radu.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.84 (?), 23.7.2015 20:17
Dobrý den, paní Jano v místě, kde stříkala voda musí být k filtraci připojena hadice do odpadu. Hlavní důležité polohy filtrace jsou: filtrace, proplachování, zafiltrování, odpad. Polohu zavřeno používejte pro opravy potrubí a pod. Zásadně neotáčejte pákou filtrace za chodu! Velké usazeniny hned do odpadu, jakmile voda není špinavá přepnout na zafiltrování, aby se zbytky nečistot nedostaly do bazénu, voda zase teče fo odpadu a nakonec přepnout na filtraci. Vždy během přepnutí vypnout motor filtrace! Na filtraci je tlakoměr, ten signalizuje zanešení pískové naplně a kdy je třeba proplachovat. Červeného pole by neměla ručička tlakoměru dosahovat, vzrůstá namáhání čerpadla a zvyšuje se spotřeba elektřiny. Jinak proplach a zafiltrování odčerpává bodu z bazénu, tak ponechat v chodu jen nezbytně nutnou dobu. Ještě k přímá odpověď, písek vyčistíte právě proplachem, ve filtrační nádobě dojde přepnutím páky na proplach k opačnému proudění a písek se čistí proplachováním. JS.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jananeradova - (4) - 206.122 (?), 24.7.2015 6:45

Moc děkuji, asi jsem to konečně pochopila, dnes to vyzkouším a snad nic nepokazím.Ještě jednou díky.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.7.2015 6:16

Ale u všech manometrů neni červené pole.Nejlepší je zapsat si tlak po prvním spuštění, když je novej písek.A při větším zvednutí tlaku propláchnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.7.2015 22:10

Měla byste si pečlivě pročíst a nastudovat návod, zjistit co kdy kam a jak teče. Jak jsou označené jednotlivé polohy páky ventilu a co která poloha znamená a jaká je její funkce. Návodů je i na internetu spousta, symboly funkcí jsou plusmínus stejné u všech filtrací. Ideálně kdyby Vám mohl někdo poradit na místě. Samozřejmý předpoklad je správné připojení hadic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jananeradova - (4) - 206.122 (?), 24.7.2015 6:43

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.126 (?), 25.7.2015 9:17

Při tom proplachování musí filtrací projít alespoň 100l vody.Používám k tomu sud a následně po usazení tou vodou zaleju trávník.Na manometru musí být vidět po propláchnutí pokles tlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 25.7.2015 9:45

No to je ten trávník radostí bez sebe!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 177.23 (?), 25.7.2015 15:31

preplachujem iba na travnik a absolutne bez problemov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika