Jak pročistit bazén od pylu



host - 177.219 (?)
8.6.2018 9:09
Ahoj, přes víkend jsem zkusil nápad, zde popisovaný. Ve skimeru máme vnitřní závit. Do kartuše jsem vsunul kousek trubky se závitem. Kartušovou vložku jednoduše našroubuji do skimeru. Nahoře mám krytku, aby voda nepřetékala do kartuše. Koupil jsem kartuši s vnitřním sítkem. I když přeteče, zachytí velké nečistoty. Úspora vody je obrovská. Propláchnutí kartuše vezme zhruba do 10 litrů tlakové vody. Proplach pískovky odhaduji na náš bazén na 200-300 litrů vody. Tu musíme dopustit a ošetřit proti řasám. Výborný nápad, děkuji za něj. Jirka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 233.207 (?), 23.5.2018 16:34

Taky dobré, kartuš má filtrační plochu 5,5 m2 a tak ji mohu nechat ve skimeru v čisté vodě týden bez dozoru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.219 (?), 8.6.2018 9:09
Ahoj, přes víkend jsem zkusil nápad, zde popisovaný. Ve skimeru máme vnitřní závit. Do kartuše jsem vsunul kousek trubky se závitem. Kartušovou vložku jednoduše našroubuji do skimeru. Nahoře mám krytku, aby voda nepřetékala do kartuše. Koupil jsem kartuši s vnitřním sítkem. I když přeteče, zachytí velké nečistoty. Úspora vody je obrovská. Propláchnutí kartuše vezme zhruba do 10 litrů tlakové vody. Proplach pískovky odhaduji na náš bazén na 200-300 litrů vody. Tu musíme dopustit a ošetřit proti řasám. Výborný nápad, děkuji za něj. Jirka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.18 (?), 15.6.2018 12:55
Dobry den. Mame stejny problem. Nedari se nam vycistit bazen od pylu. Jiz vyvlockovano. Kdyz kal po nekolika dnech sedne a snazime se vyluxovat rucnim luxem napojeny na filtraci, tak se to vsechno pekne zviri 😐 Snazime se byt pri luxovani trpelivy, ale i tak. Asi je tam toho opravdu moc. Mate tip co s tim? Vymena vody je az ta posledni vatianta 🙄 Dekuji za rady Sarka H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aldyk - (34) - 176.230 (?), 15.6.2018 14:35

Musíte vysávat opatrně tak, aby se to vířilo co nejméně. Po vysátí nechte zaplou filtraci aby se zakalená voda ještě přefiltrovala. A tak pořád dokola. Pokud nejsou vločky dostatečně velké, písková filtrace je nezachytí, pak je třeba znovu přidat vločkovač, případně zkusit jiný vločkovač. Filtr z kartušové filtrace do skimmeru je skvělý nápad, ale je třeba to hlídat a často ho proplachovat. Punčocha ve skimmeru se mě neosvědčila protože je dost řídká a pokud jemný kal projde pískovou filtrací tak projde i punčochou, kartušový filtr jemný kal ale určitě zachytí a taky ušetříte spoustu vody, netřeba proplachovat pískovou filtraci ale jen kartušový filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.138 (?), 10.8.2018 11:25

Písek 40 mikronu Kartuš 25 mikronu. Kartuš je i na 9 kubíků vody typ B. Pasuje do skimru jak ulitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.227 (?), 14.2.2019 23:27

Já teda nevím, pokud je ta kartuše tak vynikající, jak tady někteří tvrdí, tak na co je mi potom ta písková filtrace, která zbytečně ubírá na výkonu??? 😵

A ještě bych rád věděl co je v tom za logiku, dát jemný filtr před hrubý, pokud tedy strčíme kartuši do skimmeru?! Asi jako bych se oholil a pak si namazal pěnu! 😂 😂 😂 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.15 (?), 25.5.2020 8:23

Dobrý den,

neměl by tu někdo fotku, jak má tu kartuši předělanou ve skymeru? Já mám skymer z mountfieldu, ale nejsem si jistý, že je tam nějaký závit, na který by se kartuše dala připevnit. Děkuji všem za pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.58 (?), 20.6.2020 20:38
Dobrý den, nezjistil jste jak "napasovat" kartuš na skimmer z Mountfieldu prosím, máme strašný problém s pilem v bazénu... děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika