Chlorové tablety



host - 19.10 (?)
12.7.2011 11:25

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli je nějak zdraví škodlivé se koupat ve vodě, která má větší obsah chloru a jak případně regulovat, jestli vyndat plovák s tabletou chlor trio a vyčkat až se sníží.

Dík.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 250.72 (?), 10.6.2011 22:35, zobrazeno: 11689x
Asi blbej dotaz: dáváte ty stabilizační chlorové tablety do skimmeru, nebo do plováku? V návodu na tablety je uvedeno, že do skimmeru se nemají dávat. Ale když mám většinu dne na hladině solární plachtu, tak mi to přijde lepší řešení, než do plováku..
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.29 (?), 10.6.2011 23:27

Já je dávám do dávkovače který je napojený přímo na hadici za pískovou filtrací.Plovák by mne asi překážel a ve skimeru by se to nejspíš moc rychle rozpouštělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.190 (?), 24.6.2011 17:02

Dobrý den, taky řeším tento problém - nechci kupovat plovák, můžu dávat tablety do toho košíčku, kterým se nasává voda do filtrace?? Nebo to takhle nejde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.151 (?), 24.6.2011 17:52
Nechcete kupovat plovák a potom budete kupovat celý skimer, tablety časem rozleptají i plovoucí dávkovač. Zkuste chlornan sodný, je to velmi levné řešení. Voda nesrovnatelně méně zapáchá chlórem a dávkuje se velmi snadno přímo do vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.190 (?), 25.6.2011 6:12

Já to mám ty kyslíkové tablety, chlorové jsme kvůli dítěti nekupovali... jen vůbec nevím, jestli to může být ve vodě při koupání a jestli do toho košíčku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.159 (?), 16.6.2011 23:00

já dávám do plováku a voda je celý rok čistá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.10 (?), 12.7.2011 11:25

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli je nějak zdraví škodlivé se koupat ve vodě, která má větší obsah chloru a jak případně regulovat, jestli vyndat plovák s tabletou chlor trio a vyčkat až se sníží.

Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 12.7.2011 13:02

Přece máte vše popsáno v návodu, kolik tablet se použije na jaké množství vody. Je to vymyšlené tak, abyste, když to dodržíte, neudělala hrubou chybu. Plovák před koupáním vyndejte. Jestli chór měříte a máte moc vysoký, není přece problém tabletu rozpůlit. Na snížení opět existuje přípravek..., nebo se dá počkat až chór odvětrá a obsah klesne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.54 (?), 12.7.2011 15:06

Nedoporučiji koupat se ve vodě s obsahem chloru vyšším než 1,0 doporučená optimální hodnota je 0,3. Vyšší obsah chloru dráždí oči, sliznici a pokožku. U dětí může vyvolat větší problémy než u dospělých. Hodnotu pH (měla by být 7,2) a chloru změříte buď lakmusovými papírky nebo testry. Pokud zjistíte, že hodnota volného chloru je vyšší než doporučená, vyjměte plovák s tabletami případně tablety ze skimeru. Během 24 až 48 hodin hodnota chloru klesne, pokud máte bazén zastřešený doporučuji jej odkrýt, případně zapnout protiproud, tak aby voda co nejvíce cirkulovala a chlor se mohl z vody uvolnit. Za 20 let praxe nepozorujeme rozdíl mezi umístěním tablety do skimeru nebo do plováku. Aleš Vohanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika