Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Písková filtrace je na jemný kal ze dna krátká - jemný kal projede pískem a je opět tryskou vypuštěn do bazénu - akorát s tím rozdílem, že zakalí vodu. Stejně blbě funguje automatický vysavač: Jeho síto je natolik řídké, že jemné částice opět projedou celým vysavačem a výsledkem je opět zakalená voda. Někde jsem četl, že pomůže dát do košíku ve skimeru filtrační papír do kuchyňských odsavačů a vyzkoušet ho tam i několikrát přeložit, aby filtrace ještě neztratila na průtoku. ale ten filtrační papír (nebo textilie) zachytila co nejvíc toho kalu. A nezbývá než tu textili po pár hodinách (nebo podle potřeby) vytáhnout, vyprat v čisté vodě a to celé několikrát opakovat. Co mně dobře fungovalo ve starším a menším bazénu byla sada ručního vysavače s filtrační nádobkou, ve které byl pytlík z jemné filtrační tkaniny. Sice se musela nádobka každých 15 minut rozebrat a pytlík vysypat a vyypláchnout čistou vodou, ale hlavní je, že to fungovalo a ten jemný kal zmizel. V novém bazénu mám ale natolik silné čerpadlo, že s tím ručním vysavačem to nešlo - velmi se snížil průtok. Každopádně ale s tou geotextilií v košíku skoimmeru to vyzkouším.  Asi nejdůležitější bude správně zvolit "hustotu" filtrační tkaniny.

Bořík

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika