Impatiens



kytkus - (32) - 42.133 (?) 
7.3.2009 12:35, zobrazeno: 23080x
Dobrý den. Čím hnojit Impatiens-Balzamína (pokojové), aby měly hodně květů a zároveň pěkné listy, jaká zemina podporuje pěkný vzhled? Hnojím Kristalonem plod a květ, výsledek=květy pěkné, listy ne. Předem Děkuji za oodpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 67.226 (?), 14.3.2009 22:11

K Vašemu dotazu si především myslím, že Impatiens není ani tak květinou pokojovou jako spíš letničkou. Samozřejmě musí nejlépe přezimovat při teplotách kolem 15 stupňů, ale k svému zdárnému růstu potřebuje být umístěna venku, nejlépe v polostínu. Je velmi choulostivá k zalévání, nesnáší ani přelití ani přeschnutí. Chorobami příliš netrpí, ale je magnetem mnoha živočišných škůdců, především svilušek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.26 (?), 12.10.2009 13:27

Mám stejnou zkušenost jako host přede mnou. Mám balzamíny (velkokvěté s tmavými listy) v záhomu v polostínu celé léto a udělají nádherné velké kulovité trsy. Teď řeším, jak je zachovat. Mám zkusit je namnožit z vrcholových řízků? Má někdo zkušenosti jak? Díky, Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 12.10.2009 14:27

Koření snadno, problem je že potřebují hodně světla a chladněji než v obýváku. Většině lidem zajdou, prosinec -  únor bývají kritické, pak už to roste lépe.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 12.10.2009 14:35

Nedaří se ,po několika pokusech jsem to vzdala a na jaře raději kupuji nové rostliny v zahradnictví.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.137 (?), 13.10.2009 15:54

Přesto to zkusím. Nadělám řízky, půlku dám do vody, půlku strčím do země se stimulátorem a snad se něco chytně. Dám je na chodbu ke světlu, bude tam v zimě tak 12 stupňů. Snad na ně nebude zima   Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 14.10.2009 7:41

Celá věda je v množství světla. Když ho maj kytky v zimě málo, budou chřadnout. Před rokem jsem přezimoval úspěšně dvě kytky na záchodě. Je tam malé okno na západ, a žádnej radiátor, takže tam bylo o něco chladněji... do dvaceti stupňů. V jedné knížce jsem četl, že je možné je přezimovat jako řízky ve vodě. Jeden rok mi to vyšlo, druhý rok shnily. Je to různé. Zakořeňují spolehlivě ve vodě i v množ. substrátu, celkově jsou to super kytky, nebýt těch zimních tmavých měsíců...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.35 (?), 8.12.2010 19:33

Každým rokem na podzim si udělám několik řízků, které dám do vody a až pustí kořínky tak je zasadím a nechám je na okně u topení až začnou růst pak je přendám do pokoje, na severní stranu, kde je kolem dvaceti stupňů a zalévám až když zem je skoro suchá, protože jsou náchylné na uhnívání stonků a tam je mám až do března, kdy je dám na teplejší místo a když začnou růst tak je přesazuji do větších květináčů a po zmrzlých ale raději ještě později dávám ven.Pěstuji si je již několik let a souhlasím, že jsou to pěkné kytky, hlavně tam kde není tolik slunce a těch není zrovna moc.        Jarka        

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika