Japonská azalka



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
13.5.2018 7:21

Pokud seženete odleželý slamnatý hnůj, nastelte první hnojem, pak už třeba kůrou(ta už být nemusí, spíš kvůli esteticewink) Já mám k dispozici hnůj koňský, tak azalky a rododenrony stelu ním. Jinak bych na ně rozhodila hnůj granulovaný, nebo tu rohovinu a zamulčovala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 51.69 (?), 16.10.2007 13:20, zobrazeno: 18146x
Chci se zeptat jestli může být japonská azalka vysazena na sluníčku, nebo jen ve stínu? Děkuji Jitka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 16.10.2007 13:30
Já mám tři japonské azalky na slunci, odpoledne tak od 16,00 hod, jsou ve stínu stromu, daří se jim a kvetou každoročně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.218 (?), 6.5.2018 23:26

Dobrý den, nechci zakládat nové téma, proto píšu sem. Na internetu jsem našla, že japonské azalky mají růst v půdě z rašeliny (1/3), kompostu (1/3) a normální zeminy, která je na zahradě (1/3). Nedávno jsem sázela japonské azalky a dala jsem do jámy jen rašelinu. Bohužel jsem si internet přečetla až po vysázení. Myslíte, že porostou jen v rašelině, nebo je mám radši vykopat a přimíchat kompost a zahradní zeminu? Myslela jsem, že když je na štítku napsáno ph 4-5, bude nejlepší dát jen rašelinu. Předem děkuji za vaše rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.35 (?), 12.5.2018 22:31

Rašelinu klidně nechte, ale povrch nakryjte hrubou kůrou proti vysychání. Hnojit pak malými dávkami hnojiva pro rododendrony, nebo rohovou moučkou, kravincem, ale i trochou CERERITU, ale opatrně.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 13.5.2018 7:21

Pokud seženete odleželý slamnatý hnůj, nastelte první hnojem, pak už třeba kůrou(ta už být nemusí, spíš kvůli esteticewink) Já mám k dispozici hnůj koňský, tak azalky a rododenrony stelu ním. Jinak bych na ně rozhodila hnůj granulovaný, nebo tu rohovinu a zamulčovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.56 (?), 20.6.2010 23:05

Mám na zahradě několik japonských azalek, opadavých azalek i rododendronů a jelikož máme domek v nové zástavbě, tak okolo není žádný strom ani jiný stín a všechno pěkně prospívá a kvete, určitě bych se toho nebála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.6.2010 23:22

Připíšu to sem, ať nezakládám nové fórum. Mám cca 6let japonské azalky a letos poprvé a zrovna ve velkém, se mi na nich objevili tyhle hálky, jako by ztluštělé, do červena zbarvené listy. Ví z vás prosím někdo, o jakého škůdce jde (nebo snad chorobu?) a co na to použít za postřik? Mám jich opravdu hodně a nerada bych o ně přišla 

fotka ještě loňská
fotka ještě loňská
no a to ,,cosi
no a to ,,cosi"
z blízka mi to nazaostřilo..
z blízka mi to nazaostřilo..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 27.6.2010 0:08

Podívejte se na vlákno o chorobách azalek ze 16.7.2009 v sekci "Choroby", připadá mi to skoro stejné...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 27.6.2010 8:03

Děkuju Lído, Vy víte vždycky , je to určitě ono! Azalky stříhám do polokoulí, polovinu ještě dneska dostříhám a doufám, že tam mám ještě Dithane. Ach jo, to je pořád něco 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika