Choroba azalek



host - 236.198 (?) 
17.5.2011 16:31, zobrazeno: 24546x

 Na azalkách se mi objevila asi nějaká houbová choroba. Azalka pomalu usychá, nedělá pouta na kvetení. Přikládám foto. Nevím si s tím rády. Můžete pomoci? Děkuji.

azalka
azalka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 17.5.2011 17:02

Opět je to lišejník.

Zadejte si to vlevo do vyhledávání a vyskočí vám několik vláken s diskusemi na toto téma.

josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.198 (?), 17.5.2011 17:42
Pane Josefe, tak jsem si přečetla několik diskusí, jak jste mi radil. Pokud je to na azalce lišejník, nemám pocit, že není škodlivý. Větvičky napadených azalek mi odumírají. Mám napadené i další okrasné keře - ibišek, šeřík, zlatici a také jabloně. Tam zatím problém není. Anna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 183.36 (?), 17.5.2011 21:24

Jeví-li se Vám jako škodlivý, pak se ho třeba některým ze způsobů, které radí ostatní diskutující, zbavte. Já jsem zatím tu potřebu neměl, ale mám ho jen ojediněle a prozatím mi nevadí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 17.5.2011 22:42

Lišejník opravdu neškodí. Navíc pokud máte problém pouze u azalek, může to být přece i něčím jiným, než lišejníkem. Na té fotce mi větvičky připadají jako prosychající, mají keře v pořádku kořeny?          Lída      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.198 (?), 22.5.2011 18:28
Kořeny jsou snad vpořádku, a to prosýchání si myslím, že je tím lišejníkem (pokud to lišejník je). Mám to i na jiných okrasných keřích. Zkusím zelenou skalici jesli pomůže, jinak nevím co. Mrzelo by mě, kdyby vše uschlo.. Anna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.130 (?), 23.5.2011 0:12

Jen nevím, proč si myslíte, že azalkám lišejník škodí, když ho máte i na jiných keřích a těm nevadí.  Spíš těm azalkám vadí něco jiného - mají dost kyselou zem, přidáváte jim rašelinu? Mají dole pod rašelinou nějakou drenáž? Zaléváte je dešťovou vodou? Hnojíte je hnojivem pro vřesovištní rostliny?  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.198 (?), 24.5.2011 19:50
Hnojím, přidávám rašelinu, zalévám dešťovkou, drenáž nemám. Ostatní keře nejsou ještě tolik napadené, tak žijí. Na azalkách mi usýchají pouze větvičky, které jsou obalené "lišejníkem". Možná to ani lišejník není. A
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.1 (?), 1.9.2011 17:04

Já mám s azalkou tento problém, normálně prospívala a během léta jí začaly hnědnout listy a jako sesychat. Nevím čím to může být i jsem ji hnojila speciálním hnojivem na azalky, teď má i světlé ostatní listy, nevím co jí chybí  

azalka
azalka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.42 (?), 23.3.2022 18:40

Azalky po léta pěstuji i množím... z deseti mi jich letos osm doslova odchází před očima... na větvičkách mají, pravděpodobně, nějaký lišejník, či co?  Barva od světle zelené až po bílou... hodím to pod mikroskop...

napadené azalky
napadené azalky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika