Čisté jezírko



host - 241.197 (?) 
30.4.2009 19:53, zobrazeno: 17249x

Prosím poradí mi někdo jak udržet čistou vodu v jezýrku kde je stojací voda?Dost se mi tvoří řasy a už jsem z toho nešťastná tak jestli víte někdo čím udržet vodu tak budu moc ráda ža každou radu.Díky předem Miluš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 173.5 (?), 2.5.2009 20:38

Ahoj, ja mam plastove jezirko(1000 l), v něm 2 páry karásku, mimo to jsem si v obchodě s rybičkama koupila přípravek do jezirka, stal asi 200Kč, ale nespotřebuješ jej najednou, v obchodě ti poradi.Daji se take koupit plovouci rostliny, ale mě se zda, že vodu moc nečisti, spiš se s nimi zavděčiš těm rybičkam, kromě toho mam ve vodě i lekniny,...jsem s timto spokojena, jednou nebo dvakrat za sezonu kalovym čerpadlem ze dna posbiram nečistotu, dopustim čistou vodu a jeto...jen bych chtěla ještě podotknout, že je lepši voda z vodovodu.Někdo namitne, že je chlorovana.ale ten za 2-3 dny vyprcha(pokud napouštiš jezirko cele a maš rybičky, tak je do vody vypust opravdu až nejdřiv 2dny) voda ze studny obsahuje ruzne stopove prvky, ktere podporuji rust řas a kali vodu(mam osobně vyzkoušene).Přeji hodně uspěchu, Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.93 (?), 22.7.2009 16:33

už mám jezírko druhým rokem, začátkem byla voda čistá ale asi už po měsící zezelenala a později se mi tam začaly tvořit zeleně rostoucí řasy, pak jsem se doslechl že do jezírka je nejlepší voda dešťová, která je bez živin a proto se řasy tvoří minimálně, nyní doplňuju jezírko dešťovou vodou ze sudu, také jsem nasadil několik vodních šneků, které řasy žerou a řasy jsou v normě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klukjc - (40) - 93.251 (?), 2.8.2009 23:37

tak na cisteni jezirka je vhodny zeolit (je to kamen tusim, ze z prvohor). 1kg stoji neco kolem 100 kc. staci vlozit na dno jezirka a je hotovo.

Ja osobne pouzivam vodni msice, ktere mi nachytal znamej v rybnice. Jezirko je cely rok ciste. (pozor - pri pouziti msic nesmite mit v rybnicku rybycky, protoze ty by je snedli)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.93 (?), 2.10.2009 22:45

Mě osobně se na čištění vody v jezírku velice dobře osvědčily babelky řezanovité - plovoucí rostliny, které svými kořeny dokáží vodu zcela vyčistit.Než jsem je do jezírka umístil, voda byla nazelenalá a nebylo v ní moc vidět, ale po pěti měsících bylo vidět až na dno a voda je stále průzračná.Opravdu doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 5.10.2009 12:17

Kde se dají sehnat a jak s nimi v zimě?  je prý subtropická rostlina z Afriky a Floridy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 80.18 (?), 19.1.2010 10:42

já mám 2jezírka každé po 100litrech v jednom mám 2 a v druhém mám 3rybičky už 2 roky na zimu je dám do sklepa do škopku a v každým jezirku mam leknín a stolístek a voda je čista je vidět na dno luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.164 (?), 6.4.2010 18:51

Bábelky se běžně ve specializovaných obchodech prodávají, dokonce je mají i každým rokem v OBI a mají pěkné a velké, ale pozor, mají je pěstované ve sklenících v teplu vlhku a teplé vodě, po přenesení do jezírka většinou zhnědnou jakoby uhnijou listy.

Jinak na čištění vody jsou výborný tzv. vodní mšice, ale ty zase po čase sežerou rybky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.192 (?), 2.7.2011 10:43
Zdravím, Pravé som si precitala niektore postrehy ohladom čistej vody v jazierku. My mame jazierko s vodou 53m3, ale od samého zaciatku mame problémy s vodou. V jazierku mame cca 40 ryb, dost vodnych rastlin a voda je stále zelena - kalna.. Nedávno sme cele jazierko vypustili, vycistili. Prvý tyzden bola voda fajn, potom trocha stmavla, co je normálne, ale po mesiaci je kalna,.. rias cela nemame, len jemný povlak... Filtracia je v pohode a ÚV lampy tiez. Nevieme však udrzat čistí vodů... už sme vyskusali vsetko mozné. ph vody je v norme. problém mame so stromom, ktorý je při jazierku. Padá z něho do jazera listie, pel. Viďte mi nieci posadit ako vodu vyčistit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 63.163 (?), 16.5.2012 15:59

Vyhodte ryby. Nasadte vhodne rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika