Zpětný tah kvasné zátky - voda v demižonu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?)
27.11.2019 22:57

Správná náplň bublátka je líh, směle můžete použít úkap

Stejně funguje voda, dokonce je lepší, oproti lihu se později vypaří. Ještě déle vydrží glycerin.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 218.13 (?), 2.8.2019 23:19, zobrazeno: 7398x

Dobrý den, zkouším poprvé vlastní víno a mám problém s kvasnou zátkou.
Používám takovou tu silikonovou ponožku a k tomu skleněnou kvas. zátku.

Vždy když manipuluji se zátkou či samotnou kvasnou zátkou, tak se mi děje to, že se kolikrát neopatrně dostane voda do demižonu a mám strach, že se mi kvůli tomu kvas zkazí.

Nemáte na to nějaký trik aby se to nedělo?

Děkuji za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 3.8.2019 10:35

Na hrdlo demižonu nasazuji igelitový sáček přichycený gumičkou. Krásně se naduje a zachytí případné přetečení kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 5.8.2019 9:39

Podle předešlého příspěvku nevím jestli tomu dobře rozumím. Osobně pužívám bubláky, které mají ještě skleněné bublikny nad tím vlastním bublákem. Nedojde pak k nasátí vody z bubláku do demižónu.(google - kvasná zátka dvoukuličková)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.13 (?), 9.8.2019 16:47

Děkuji za odpovědi.
Zkusil jsem místo sáčku použít na demižon kondom, který jsem na konci lehce nastříhl a funguje to naprosto perfektně.
 

Na druhém mám v korku kvas. zátku s více kuličkami a to je také bezproblémové.
Uvědomuji si, že mi ten problém vznikal hlavně kvůli té silikonové ponožce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.119 (?), 26.11.2019 22:45

No omlouvám se, použiji váš příspěvek k názorné ukázce, tak jak jsem ji našel někde na netu... bohužel mi to trochu déle trvalo, než jsem jej v adresáři nalezl.

Takto to jde také
Takto to jde také
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.200 (?), 27.11.2019 7:08

Nejsou na to žádné triky, jen správné postupy. Aby se obsah bublátka nedostal do kvasné nádoby, tak jsou nad samotným bublátkem vytvořeny výdutě k zachycení „zpětného tahu“, takže bublátko nepřeplňovat a často kontrolovat. Správná náplň bublátka je líh, směle můžete použít úkap, kterého si místo vylití do kanálu krapet ponecháte k tomuto účelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.203 (?), 27.11.2019 9:33

Ještě je nutné dodat, že normální a myslící kvasič, plní nádodu až po špunt, jen hotovým tovarem. Normální a myslící kvasič, plní nádobu pro prvotní kvašení, jen ze dvou třetin. Důvod neni třeba rozmazávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 27.11.2019 22:57

Správná náplň bublátka je líh, směle můžete použít úkap

Stejně funguje voda, dokonce je lepší, oproti lihu se později vypaří. Ještě déle vydrží glycerin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 253.31 (?), 28.11.2019 6:57
Zpětný tah nastane u kvasu, vína nebo i zelí po ochlazení vzdušniny uvnitř. To je obvykle při přenesení do chladnějšího prostředí. Pak je dobré když kapalina neznehodnotí obsah.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika