Šípkové víno



lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?) 
9.2.2012 13:52, zobrazeno: 24909x

Má prosím někdo zkušenost s výrobou šípkového vína?

Zajímají mne ingredience a jednotlivé délky příprav.

Našel sem tento návod:

Suroviny:

1kg šípků, 3l vody, 1kg cukru, 1dkg kyseliny citrónové

Postup:

Šípky omyjeme a dáme do demižonu.Vodu s cukrem svaříme, přidáme kyselinu citrónovou a vlažný roztok nalejeme na šípky.Necháme kvasit na teplém místě.Po stočení znovu přidáme 2,5l vody, 1,5kg cukru a dáme kvasit jako první víno.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 176.36 (?), 9.2.2012 15:03

... již jsem to tu jednou dával, na této adrese je publikace "Příprava domácích vín" od ing. Valenty. Tam jsou všechny "finesy" dostatečně vysvětleny. Stačí si to jen přečíst (i to je dnes někdy na obtíž).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?), 9.2.2012 20:41

Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.224 (?), 10.1.2013 18:36

dobrý den, už se nestačím divit co je kde všude psaných návodů, mizi nimiž je spousta nesmyslů. Vyberte si z nich zlatý střed, a zkoušejte sám. Pokud se tomu hodláte věnovat po delší čas, veďte si protokoly od prvopočátku zpracování, aby jste meli později porovnání, a zakupte nejakou odbornější literaturu. Přeji hodně uspěchů, pokud tomu něco obětujete a vyjde to, stojí to za to.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.130 (?), 7.11.2019 9:08

Ahoj,

bylinná vína a tedy i šípkové dělám už nějaký rok a také jsem začínal s recepturami na internetu.Je to tak.Chce to vybrat si jeden postup a pak zkoušet a laborovat.Dělat si poznámky a to od prvopočátku.Sebemenší detail Vám pomůže eliminovat chyby a nebo v dalším kole dle svého zdravého rozumu a chuti víno vylepšit.Zkoušet použití medu, karamelu...

V každém případě je nejdůležitější dodržovat čistotu a sterilní prostředí pro vínoA také teplotu.Nepodceňovat mytí kvasných nádob, dobu kvašení a hlavně být trpělivý v následném zrání vína.Půl roku není žádnej čas.Jen vydržet.Celou práci může pokazit špatně připravená lahev při stáčení, nebo nevhodný korek...

Závěrem napíšu to, co se mi na tomhle líbí.Určitě je super udělat lahodné krásné víno, ale mnohem krásnější je ta cesta k němu...

Hodně zdaru, Tomáš Holíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika