Nekvasí mě jeřábové víno?



host - 166.20 (?)
18.9.2009 23:50

Dělám víno z černého jeřabu Aronie a plody nejprve lehounce povařim s vodou, potom rozmačkám a vychladlé dám do demižonu. Zákvas z ušlechtilých kvasinek který jsem si udělal tři dny předem a samozřejmě viditelně kvasící přileji do demižonu.  Když vezmu třebas desetilitrový, dám do něj asi 2,5 kg cukcu, ale ne všechen najednou, to kvasinkam nedělá dobře a mohli by se zničit. I to se mohlo stát Vám, nevím jaké tekuté kvasinky jste sehnala, s takovými jsem se ještě nesetkal. Takže chyba je v kvasinkách, když víno nezačnulo kvasit. Náprava je možná pokud vše nezačnulo plesnivět novým zákvasem z ušlechtilých kvainek. Nebylo by naškodu, pokud by jste celý tento obsah raději pro jistotu přivedla na teplotu 80 stupnů dvacetminut, tak jako se to dělá pro sterilaci. Hlavně s tím rychle něco začněte dělat nebo se to zkazí. Ještě se zeptám, jak jste poznala, že to nekvasí, nejdou malinké bublinky nebo nebublá kvasná zátka. Ta nemusí těsnit a takto to nepoznáte. Já na hrdlo používám zásadně jen tenkou potravinářskou folii a dotáhnu páskem látky. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Ifanka - (3) - 153.58 (?), 18.9.2009 23:23, zobrazeno: 28681x

3.9 2009 jsem začala dělat jeřábové víno.A to v poměru 1litr jeřábové šťávy, 3l převařené vody s 1kg cukrem.to vše jsem udělala 4krát a pak jsem ještě přidala 1kg rybízu. Dodala tekutými kvasinkami a do dneška víno bohužel nekvasí.tak kde je chyba?? Prosím o radu.Předem moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 18.9.2009 23:50

Dělám víno z černého jeřabu Aronie a plody nejprve lehounce povařim s vodou, potom rozmačkám a vychladlé dám do demižonu. Zákvas z ušlechtilých kvasinek který jsem si udělal tři dny předem a samozřejmě viditelně kvasící přileji do demižonu.  Když vezmu třebas desetilitrový, dám do něj asi 2,5 kg cukcu, ale ne všechen najednou, to kvasinkam nedělá dobře a mohli by se zničit. I to se mohlo stát Vám, nevím jaké tekuté kvasinky jste sehnala, s takovými jsem se ještě nesetkal. Takže chyba je v kvasinkách, když víno nezačnulo kvasit. Náprava je možná pokud vše nezačnulo plesnivět novým zákvasem z ušlechtilých kvainek. Nebylo by naškodu, pokud by jste celý tento obsah raději pro jistotu přivedla na teplotu 80 stupnů dvacetminut, tak jako se to dělá pro sterilaci. Hlavně s tím rychle něco začněte dělat nebo se to zkazí. Ještě se zeptám, jak jste poznala, že to nekvasí, nejdou malinké bublinky nebo nebublá kvasná zátka. Ta nemusí těsnit a takto to nepoznáte. Já na hrdlo používám zásadně jen tenkou potravinářskou folii a dotáhnu páskem látky. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ifanka - (3) - 153.58 (?), 19.9.2009 0:08

Dobrý večer! Tekuté kvasinky mě dodal tchán -jemu víno kvasí! Bohužel je neměl v původním balení tak nevím o jaké šlo.A já jsem je dodala do demižónu asi až za pět dnů. Nic se nedějě v demižonu ani v trubičce ta je v korkovém špuntu a celé to je zavoskované.Já myslela jestli nemá přidat ještě cukr kvůli tomu rybízu??Jinak moc děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ifanka - (3) - 154.231 (?), 21.9.2009 20:33

Dobrý večer, tak v sobotu jsem se vrátila domů a první cesta vedla k demižonu a k mému překvapení to tam bublalo.Mám radost, protože představa převařování mě trošku děsila!!Tak až to vykvasí, stočíme a hlavně ocutnáme tak se určitě ozvu!!!           Pro HonzuP.- já osobně to víno dělám z Aronie-černého jeřábu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Honza_P - (33) - 96.36 (?), 20.9.2009 23:07
Zdravím Vás, mám laický dotaz. Dá se dělat víno (pálenka) i z planě rostoucích jeřabin? V mém okolí jsou jen ty "obyčejné". Při rozkousnutí jsou trpké a hořké... zkusil to už někdo nebo je zde řeč jen o odrůdě Moravských Sladkoplodých Jeřabinách, či jen o Aronii?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 21.9.2009 21:07

Planý jeřáb je nejedlý. Snad i karcinogení. Myslím, že řeč je o Aronii,

Jinak víno lze dělat ze všeho co má dost organických kyselin a cukru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.9.2009 22:28

Víno lze dělat téměř z čehokoli, bez ohledu na obsah organických kyselin a cukru. Např. z pastiňáku nebo z chlebových kůrek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika