Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já bych to víno nechal raději v pokojové teplotě a do chladu bych ho přestěhoval až po prvním stočení z kvasnic a kalů. Úniku aromatu bych se nebál, spíš lenivého kvašení - "cukerný nálev" měl podle Vašeho popisu 28°Bx, netuším jak cukernatost klesla po smíchání s ananasy, ale vypadá to, že chcete víno spíše sladší až dezertní. A u takových při nedokonalém vykvašení nastávají během skladování a ležení problémy se sekundárním kvašením. Vystřelováním zátek a jejích zakalením. Proto mají kvasit v teple a navíc se cukerný roztok přidává postupně během bouřlivého kvašení. Nebo se taková vína dolihují, stabilizují přídavkem lihu. Třeba vodky když není líh. Nebo komu chutná tuzemák. Ale to jsem odbočil trochu... * Bohužel těch kalů bude příšerné množství. Teda jestli jsem dobře pochopil to rozmixování dužin v mixéru. Tím způsobem vznikne mnoho nevylisovatelné a nepřefiltrovatelné sra.ky která mimo předestilování nemá žádné využití. Příště se snažte podobné ovoce po mírném nakvašení když ne vylisovat, tak aspoň nějak přecedit. PAN ing. Valenta popisuje popisuje takových způsobů dost. Pokud se Vám nelíbí nebo zdají pracné a chcete zkvašovat i tuhé podíly ovoce, tak je jen velmi šetrně podrťte nebo nakrájejte na kousky. * Levná vína, italská asi většinou, z marketů jsou perfektní, díky za ně. Kde jinde sehnat šikovné 5l skleněné demižonky za takovou cenu? Nebo levnou surovinu po odsíření vhodnou k prvním základním pokusům s homedistillerstvím? Myslím, že nikde jinde... Ale osobně raději vypiju každý, byť i ne celkem zdařilý pokus o domácí víno než takovou sra.ku která je, pokud to přeženu, i zemi původu levnější než voda. Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika