Tradiční i netradiční recepty na vánočního kapra / i jiné ryby



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
6.12.2009 10:58

jirilan to popsal přesně dle mého gusta. Kapr jedině na česneku den dopředu, pak pokapat citrónem a šup s ním do trojobalu. A pak je jedno, jestli se pojídá teplý nebo studený, leč je stále fantastický...
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 244.161 (?), 1.12.2009 21:30, zobrazeno: 19768x

Blíží se vánoční svátky, zmatky se sháněním dárků, pečení cukroví... A co štědrovečerní večeře? Kapra, pstruha nebo jinou rybu - snad raději vepřový řízek bez kostí... Pochlubme se,  co na sváteční stůl - něco dobrého netradičního do volátka.      Hezké vánoce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.161 (?), 5.12.2009 18:14

Tak se pochlubte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.161 (?), 5.12.2009 18:35

Kdo má rád vepřový mozeček a nemá ho po ruce, je dobré ho nahradit krabičkou olejovek, které se usmaží společně s vejci, cibulkou a okoření se podle vaší chuti. Potom třeba namazat na chleba nebo na topinky. Hodí se spíš na Silvestra, snad i na Vánoce. Tak dobrou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 5.12.2009 19:06

Vyzkoušeli jsme leccos, nechci být staromilec, ale kapr mi nejvíce chutná smažený jako řízek v trojobalu. Nejen o vánocích. Zachovává typickou chuť ryby ale neakcentuje ji. Nepřidává žádnou další příchuť která k rybě třeba ani nesedí, ale vhodně ji doplňuje. Dá se jíst i studený. Pokud jde o přílohu, úplně stačí vařené brambory lehce pokropené máslem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 5.12.2009 19:59

S tím kaprem souhlasím, i když jsem před několika lety měl žraloka - snad to nevadí ryba nebo paryba. Jenom nesouhlasím s těmi bramborami. To chce bramborový salát!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 5.12.2009 21:01

U nás to taky na celé čáře vyhrává smažený kapr a bramborový salát.Dnes už je to jiné, bydlíme v domě, tady kapr má svou káď a to ostatní se odbývá venku ,ale v paneláku jsem si už neuměla představit, že by aspoň dva dny "neploval"kapr ve vaně a, že musíte znovu udělat v koupeně řádný úklid - a stejně po Novém roce najdete kdesi v koutku připláclou šupinu - I když jsem děsný nimra co se ryb týče, kdyby mě někdo přesvědčil, že ten špenát co mám na talíři je ryba, najdu kost i v něm ,ryby mám moc ráda, takový třeba tataráček z lososa, pstruh na másle, atd.Ryb je spousta a způsobů přípravy ještě víc, ale jak je tady už psáno, na Vánoce bez kapra a salátu to není to pravé ořechové.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.186 (?), 5.12.2009 20:47

Také kapra smažíme v trojobalu, ale řízky před obalováním potíráme česnekem a necháváme proležet. Kapr má docela fádní chuť, ale česnek udělá báječnou chuť.  Smažením se česnek vytratí, takže nemá vliv na tradici. Přílohou musí být salát. Česnek na kapra používá jistě mnoho lidí, tak se hnedka omlouvám za to nic nového v příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.129 (?), 5.12.2009 20:48

vyprazaneho som jedol kym som nenavstivil morske krajiny. Najlepsia ryba aku som asi kedy jedol bola pecena v soli a podavana s citronovou stavou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 6.12.2009 10:58

jirilan to popsal přesně dle mého gusta. Kapr jedině na česneku den dopředu, pak pokapat citrónem a šup s ním do trojobalu. A pak je jedno, jestli se pojídá teplý nebo studený, leč je stále fantastický...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.161 (?), 20.12.2009 20:14

Kdo si koupí kapra a myslí si že bude mít mlíčí do polévky a on to je jikrnáč, nemusíte zoufat. Jikry v polévce, to je jako krupicová polévka, možná to někdo má rád. Z jiker jdou krásně udělat knedlíčky stejně jako játrové. Může se přidat i kousek masa a rozmixovat s vajíčkem, česnekem, kouskem másla, kořením podle chuti a zahustit strouháním. Je to fajn a žádné jikry v polévce neplavou. Dobrou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika