Rajčata - recepty



ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?)
15.8.2008 10:21

A když tam dáta alespoň trošku nivy, tak je to ještě pikantnější, a nemusí se to tak dochucovat. Dala jsem trochu nivy i do lasaní a neměly chybu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 9.8.2008 8:13

Aj ta krajta, tak to jsem se teda trefila.Ale jo, je to rychlé a dobré.Přes léto vymýšlím rychlovky, je spousta práce na zahradě a kolem domu v těch pařácích se mi nechce stát dlouho u sporáku, šetří to čas.Danielo k tomu těst.salátu, pokud vám to až tak moc nebude chutnat jen s tou zakys smetanou, dejte tam ještě trochu tatarky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.8.2008 9:31

Milá Micuko, díky za rady. To já to všechno vyzkouším, i s těmi houbami. Jen místo majonez a tatarek cpu všude jogurty, nebo alespoň část. My máme oba s manželem načaté žlučníky, tak to tím jogurtem zlehčuji, abychom to přežili. JInak s tím vymýšlením různých rychlovek na léto jsem na tom stejně.  Snažím se být co nejvíc venku na zahradě a tak často přijde k chuti i jen studený salát v různých obměnách.  Mám velikou výhodu, že můj manžel je doslova všežravec a neprotestuje, když ho krmím zeleninou. To jiný chlap by asi nepřežil...  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 9.8.2008 12:36

Ještě se vrátím k tomu masu se zeleninou.Taky jsem to dělala, dnes a když jsem šla do komory pro lečo a houby, padla mi do oka plechovka s ananasem.Tak jsem chvíli přemýšlela pak jsem rozpočítala... ententýky...a padlo to na ten ananas a je to dobrýýýý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 19.91 (?), 14.8.2008 11:03

Ahojky, přidám jeden recept s rajskými. Zapékací misku vytřít máslem, vrstvičku vař. těstovin, další nakrájená klobása-raději pikantnější, čabajka apod.-další nakrájená cuketa-původně to bylo s brokolicí, ale cukety rostou jako divé-pak vrstvy zopakujema a končíme těstovinami. Na poslední vrstvu těstovin-mám nejraději farfale/motýlky/, protože nejdou do výšky-dáme plátky rajských jablíček. V misce rozšleháme 5 vajec, smetanu či šlehačku, osolíme, opepříme, zamícháme cca 10-15dkg strouhaného sýra. Směs nalijeme do zaplněné misky a dáme zapékat. Nakonec lze před vyndáním z trouby nahoru nasypat zbyteček sýra na rozpečení. U nás to všem hrozně chutná a pokud zbyde, je to studené ještě lepší. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 14.8.2008 14:28

Ahoj lidičky.

Utřela jsem si pusu od slin a taky vám napíšu jeden recept - není to zrovna jen o rajčatech - ale te´d v létě se hodí určtiě:

1/2 kila mletého masa, 3 nastrohané syrové brambory, 3 vajíčka, sůl a koření na mletá masa (pepř, kmín, majoránka). Vše smíchat a nacpat do vydlabané půlky cukety. Nahoru pokláct nakrájená rajčata na kolečka, osolit, strčit do trouby a péct.

Mám hlad, jdu koupit mleté...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 16.8.2008 17:02

Zdravím.Ten recept vyzkouším ale naplním patizon.Letos jse jim nějak daří.A ty rajčata  a cibule a třeba i paprika by se mohly dát péct jako základ pod tu cuketu,že?.Mňam asi to hned vyzkouším.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 15.8.2008 10:21

A když tam dáta alespoň trošku nivy, tak je to ještě pikantnější, a nemusí se to tak dochucovat. Dala jsem trochu nivy i do lasaní a neměly chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 15.8.2008 15:47
Zdravím kuchařinky! Omlouvám se Micuko, že jsem nedala vědět jak dopadlo čatný, ale nedopadlo! Někde jsem tu psala že synka napadly svilušky, dohnalo nás to až do špitálu, na 8 dní!!! Hrůza.Dnes jsme se vrátili, zahrádka v troskách, tak co půjde pozbírám, zpracuju a pak dám vědět.Začnu asi tím salátkem, my do něj ještě dávali Ementálek ňamy,ňam :o))))Hned mám lepší náladu.Díky Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 15.8.2008 16:21

Ahojky Lucko, Mílo a ostatní.Hlavně aby byl v pořádku a ti neřádi už broučka malýho netrápily.Až se zas vše dá do kupy tak určitě uvaříte i to čatny Děvčata, teda o těch potvůrkách jsem se dozvěděla až tady na foru.Rodiče měli zahradu, spousta známých taky, já už nějaký ten rok taky a nikdy jsem se s něčím podobným nesetkala.A to už pár křížků na krku taky mám.A to počasí deštivé, to je přesně ten správný čas na zpracování výpěstků.Tak s chutí do toho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 99.96 (?), 15.8.2008 16:42

Ahoj Micuko + ostatní, taky mám pár křížků na krku. Po 4-tém křížku jsem začala mít problémy se štípajícím a sajícím hmyzem-do té doby bylo vše v pohodě i když jsem dostala i pár žihadel najednou. No a přes 10 roků už to holt v pohodě není. Se sametkama jsem se pravděpodobně nesetkala do loňského roku a to mám pořád jednu a tu samou zahradu 20 let. Už loni jsem chodila jak malomocná, protože po zahojení těch rozdrásaných štípanců zůstávají takové tmavé fialovorudé až do hněda skvrny. Není příjemné chodit s takovýma rukama a nohama odhalenýma. No, co naděláte v teple a horku. A sakra pár týdnů trvá než to zmizí, tak je taky fajn se později svlékat u lékaře. No a teprve vloni jsem zde na fóru zjistila, že ony "potíže" jsou od sametky podzimní-letos se drbu už cca měsíc. Jak říká vnučka-"je to hustý". Mějte se prima. Jo, tady celý den drobně prší, zamračeno je a fouká silný vítr, spíš vichr. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika