Vypadá jako hledík



Stránky: 1,  2   
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 225.11 (?) 
28.7.2018 18:44, zobrazeno: 4485x

ale je cca 160cm vysoká. Tak nevím. Zatím roste na dost špatném místě v mírném svahu ve stínu pod zakrslou vrbou, chtěla bych jí přesadit. Možná se vytahuje za sluníčkem, proto je tak vysoká. Je to opravdu hledík?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 144.38 (?), 28.7.2018 20:36

Dobrý den. Ten tvar květu a trochu i barva je jak oměj šalamounek, nebo něco kolem něj, ale jen tak kapánek hádám. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.179 (?), 28.7.2018 22:19

Stanislaw má pravdu. Oměj šalamounek, trvalka, pozor - prudce jedovatý!  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.7.2018 23:04

Ano, je to oměj bicolor- taky ho mám. Je na dobrém místě, pod stromy se mu daří. Velikost odpovídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 225.11 (?), 31.7.2018 12:10

Díky, tak když se mu daří pod stromy, tak ji zkusím přesadit k prkenné stěně, kde je skoro převážně stín. To by mi docela pomohlo, zeď je poněkud hnusná a mě je podobně, když se na ní musím koukat. frown Až to všechno na podzim odkvete, tak to nějak natřu. A tuhle kytku, jak je takhle vysoká, nemám nějak nikam jinam moc dát. A když se tam neujme, nebude mi to ani líto, když je tak jedovatá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 31.7.2018 14:00

Však ho jíst nebudete ne? wink Mi hlava nebere, proč se někdo jedovatostí rostli vůbec zabývá. Byly v přírodě a zahradách od nepaměti, vědělo i nevědělo se o nich, ale nevím o tom, že by se někdo něčím otrávil. Krom známého, který si pod vlivem alkoholu, spletl v lese blín s borůvkou. Tam bych řekla jen: dobře mu takwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 31.7.2018 14:05

Dobrý den, též mi není jasné, proč každý řeší jedovatost. Já mám oměj (klasický modrý) v zahradě ještě po babičce (sázen byl v roce 1934 a obdivuhodně se tam drží celá léta) a je krásný. Byla by ho škoda. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.179 (?), 31.7.2018 15:46

Jedovatých je spousta (většina) kytek. Po těch, co vím, že jsou jedovaté víc, si jen před sváčou umeju ruce a nesahám si s nima do očí, jinak to taky neřeším. Po oměji bych si je umyla (měla jsem ho, zašel).      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.11 (?), 31.7.2018 21:09

No, tak vidím, že humor nikdo nepochopil, nějak jsem zapomněla na konci mrsknout smajlíka. Samozřejmě, že jedovatost neřeším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.31 (?), 31.7.2018 22:06

Dámy zase perlí. To byste se divily, jak důležité je sledovat jedovatost rostlin zejména na veřejných prostranstvívh, v parcích a v okolí škol a zdaleka nejde jen o hloupé děti. Raději ani nezkoušejte smíšený porost konvalinky a česneku medvědího. Takový lýkovec je také dobrý pro děti, nebo lusky štědřence? Dalo by se dlouho pokračovat... Ten opilec, co si spletl blín s borůvkou ji musel mít. Stačí se podívat na obrázek blínu za střízliva a každý pochopí, že to ani nejde, jo, takový rulík, to už je zajímavější, to chodily studentky medicíny do botanické zahrady a vzaly si trochu bobule, aby se jim rozšířily zorničky a byly na rande krásnější, ale zapomněly, že jim vyschnou sliznice a je po legraci...  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika