Venkovní ibišek nepřezimoval



host - 43.166 (?) 
13.6.2012 6:58, zobrazeno: 4010x

Dobrý den,

chtěla bych požádat o názor - po letošní zimě mi nepřezimoval venkovní ibišek - na jaře neobrazil. Mám mu dát šanci a počkat, zda příští rok obrazí, nebo je s ním konec?

Děkuji za radu, Eva ze západních Čech

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 202.78 (?), 13.6.2012 8:52

Dobrý den, u mě odešly po zimě 2 syrské ibišky. O víkendu jsem je vykopal, abych prohlídl kořeny - na řezu viditelně mrtvé, takže jsem je vyhodil. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 13.6.2012 10:16

Všechny ibišky, které mám ze semen, zimu přečkaly bez jakékoli újmy. Zajímavé ale, je že sousedům, kteří mají koupené ibišky na kmínku (roubované?) zimu nepřežily.

Pokud nevyrašil letos, příští rok už nevyraší, je zbytečné rok čekat. Počkejte ještě chvíli, jestli nevyraší někde odspodu. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 14.6.2012 15:01

Ibišek sice přezimoval, začal obrážet, nicméně najednou se všechno zastavilo a konec - lístečky jsou sice zelené, ale ještě ani pořádně nerozvinuté. Je to tak už nejméně měsíc. Sousedům mezitím ibišky už úplně obrostly listy.

Kdyby to zmrzlo, lístky by asi zčernaly? Nám zůstaly zelené, ale ve fázi, kdy sotva povylezly z pupenů.

Stalo se vám to někomu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.72 (?), 14.6.2012 19:19

Dobrý den, nám také jednen ze 3 vylézá pomaloučku, ale má malinké zelené povylezlé lístečky, druhým dvěma ještě pořád držím palce, jeden z nich má náznak zelené v pupenech ve spodní části.Zatím je mil líto je vykopat.Tak uvidíme... jsou podstatně menší, zasazené vloni. Přemlouvám je každý den, při zalití je stromek zelený. Četla jsem i na jiném fóru, že letos se jim nechce ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika