třapatka - rudbekie - echinacea



host - 197.113 (?)
24.5.2011 21:04
Já mám s echinaceou skvělé zkušenosti. Nechal jsem si ji zaslat od nějaké zahrádkářské firmy před třemi roky. Hned po zasazení se krásně chytla a ještě toho roku všechny nasazené rostliny kvetly. Dalšího roku se krásně rozrostly do pěkného chomáče zelených listů a v létě vykvetla záplava silných a trvalých květů. Letos to s nimi vypadá ještě lépe. Mám z nich velikou radost, je to bezproblémová a vděčná květina, snáší normální půdu, stín i přímé slunce, s plevelem si sama poradí a aniž byste se o ni nějak starali, odmění se vám záplavou krásných květů! Letos zkouším i výsadbu a vegetativní množení, držte mi palce! BS
Echinacea
Echinacea
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 50.7 (?), 6.4.2009 16:23

Má tuhý kořínek! 

Nájezd slimáků přežila, ale v průběhu zimy celá seschla, takže jsem vůbec nevěděl, co bude dál. Ještě minulý týden vypadale naprosto zbědovaně, že jsem ji pomalu začal odepisovat a zvolna uvažovat o opakování setby. A ejhle: včera jsem našel na zahradě trs lístků velkých pomalu 5 cm. Myslím, že když vydrží tohle tempo, letos se dočkám i květů.

Sázejte! Vyroste i nám neschopným!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 6.4.2009 18:43

Rudbekie?Někdo ji kupuje a já ji mám na zahradě jak plevel.Jednu vytrhnu a vyroste 10 dalších.Jsou krásné, ale čeho je moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.113 (?), 24.5.2011 21:04
Já mám s echinaceou skvělé zkušenosti. Nechal jsem si ji zaslat od nějaké zahrádkářské firmy před třemi roky. Hned po zasazení se krásně chytla a ještě toho roku všechny nasazené rostliny kvetly. Dalšího roku se krásně rozrostly do pěkného chomáče zelených listů a v létě vykvetla záplava silných a trvalých květů. Letos to s nimi vypadá ještě lépe. Mám z nich velikou radost, je to bezproblémová a vděčná květina, snáší normální půdu, stín i přímé slunce, s plevelem si sama poradí a aniž byste se o ni nějak starali, odmění se vám záplavou krásných květů! Letos zkouším i výsadbu a vegetativní množení, držte mi palce! BS
Echinacea
Echinacea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sampac - (29) - 103.247 (?), 28.7.2011 2:55

Musím potvrdit - za hlavní přednost považuji (kromě celkové odolnosti) hlavně délku kvetení. Zrovna mi kvete několik odrůd a květy jsou krásně svěží už dobré tři týdny. Která jiná rostlina to umí?

Echinacea x 'Pink Double Delight'
Echinacea x 'Pink Double Delight'
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 28.7.2011 7:48

ja mam nyni absolutni novinku Cherry brandy (Rudbeckie) a barva je senzacni! jinak s tou delkou kvetu snad kala je jediny konkurent :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.130 (?), 9.5.2013 8:43

Koupila jsem si semena Rudbekie a vysela koncem dubna do skleněné varné mísy s uzávěrem, pomalu se zdá, že začínají klíčit, ale když jsem přečetla diskuzi, tak se zdá, že jsem je zasela příliš pozdě, přestože jsem postupovala podle návodu, myslíte, že z toho ještě něco bude? Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.182 (?), 9.5.2013 9:30

Hezký den, máte někdo zkušenosti s léčebnými schopnostmi těchto rostlinek, nebo je pěstujete jen pro okrasu, líbilo by se mi třeba čaj a podobně pro mé dítko na povzbuzení imunity. Případně který druh by byl nejvhodnější?Teprve připravuji zahrádku a chtěla jsem tam mít nějaké léčivé rostlinky a keře, zaujala mě i rakytník, nevíte někdo něco bližšího a kde ideálně sehnat. Děkuji Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 96.86 (?), 9.5.2013 10:12

Třapatek je více druhů, léčivá je nachová. Dají se koupit semínka a bez problémů ji vypěstovat letos ke sklizni už příští rok. Léčivý účinek se ale spíš traduje, než nějaký je. Lepší je lihový extrakt z kořene, než z nati/květů. Čaj je, co do účinku, skoro na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 9.5.2013 10:16

Já ji chci vypěstovat jen protože je úžasně nenáročná, když už se teda chytne, tak doufám, že když mi teď vyroste, tak že do příštího roku přečká a bude mi tu krásně kvést. Já mám jen žlutou a žlutohnědou, nachovou jsem si nepořizovala, to je ta léčivá, ale semena jsem taky viděla. Rakytník je poměrně větší keř a potřebuješ dva, samčí a samičí, nejlíp koupit si v dobrém zahradnictví oba najednou a označit si který je který, abys pak věděla v případě že jeden zajde, který dokoupit. Ten jsem kupovala sestře v zahradnictví Kruh - mají zásilkový obchod, ale určitě seženeš i jinde :-) Hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 9.5.2013 11:04

Mám odlišný názor. Jak kupovaná lihová tinktura nebo vlastní lihový extrakt z květů má viditelné účinky. Zmírňuje průběh nachlazení, nebo ho v počátcích úplně potlačí. V takových případech je nutné užívat extrakt každou hodinu. Extrakt také zřejmě působí na ledviny, jelikož je močopudný. To je moje vlastní zkušenost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika