Rostliny proti komárům?



Bretislav - (38) - 197.113 (?)
16.8.2011 22:40
V knihách často najdete tyto rostliny: Levandule lékařská, Eukaliptus globulus (blahovičník), Citronová tráva (citronella - přísada repelentů proti komárům), katalpa, aksamitníky. Problém je, že nic nefunguje na 100%, vždy můžete narazit na průbojnou partu komáru, kterým zápachy těchto rostlin vadit nebudou, zvláště potom, když levanduli a citronellu pěstujete v polostínu a eukaliptus necháte přes zimu na zahradě. ;-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 181.73 (?), 3.11.2009 17:41

Na komáry jsou lepší živočichové. Ptáci, žáby, ještěrky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 17:40
Znam jednu radu od babicky, ta funguje... na ruzne hmyzy... idealni je vlassky orech... pod tim stromem sedet, tak vas nic nestipe... proste on vam da stin ale ne takovy umely jako je treba altan s folie... proste vas osvezi a hmyzu smrdi ale vy to ani necitite... ale tchyne s tchanem se zase jdou proti, ze je skodlive pod nim sedet... ale jak to tak reknu... kazdy ma svuj nazor... ja jsem z vesnice a manzelova rodina je z mesta... a tak delaji jine poradavky,..ale staci klidne oresak... jsem snim spokojena v lete vecer na terase treba me neco pokouse ale kolem oresaku na vecer kdyz sedime a svitime lampou tak jsem si nikdy nevsimla ze by neco litalo... Babicka mi vzdy tvrdila, ze ten oresak hmyzu smrdi a za tim si stojim... no hold tchyni nebo tchanovi vadi, ze si s malym ditetem pod nim sedam,,asi by chteli vychovat moje dite podle svych zvyku... ale ja jsem vesnicky typ.-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 5.1.2010 19:38

Hm bohužel žábu si do postele vzít nemůžu..

Kamarád má na chatě mohutný ořech a pod ním posezení a je to tam moc příjemné. To ale pod každým velkým stromem. Fakt je, že u toho kamaráda máme vždycky kafíčko a tak, a hmyz tam není. Tchýni vysvětlete, že pod ořechem hrozí jediné nebezpečí, a to boule od ořechu spadlýho na hlavu. Lidi mají někdy podivné představy... Já jsem tedy původem pražák, ale o to víc mám přírodu ráda. A co ještě vadí komárům to bych tedy taky ráda věděla.     Zdravím Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.247 (?), 10.7.2010 16:26

zkušenost mám asi tříletou, postavil jsem dům u ořechu cca 10m a těšil se na babské klepy, jak to pod ořejem funguje.

pod ořechem sedíme každý slunný den, otravujou mouchy a hovada,- komáři jenom když je tma.

jedinou obranou je světlo se zářivkou a vysoké napětí,´´lapač hmyzu´´Electro kill", je to ale drahé kolem 4tisíc, to je pak cvrkot, druhý den je tam asi kilo hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.129 (?), 18.2.2011 12:31

Katalpa hloupost, mám ji ve velikosti koruny v průměru 7m.a komáři žerou jak vzteklí.Ale jinak je to pěkný strom a nádherně kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 248.240 (?), 27.2.2011 3:32

Bydlím pod lesoparkem, takže komáru mám... Já mám dobrou zkušenost s obyčejnou zahradní svíčkou proti komárům. Kdysi jsem jich nekolik koupila a teď nevím kde. Mám již pouze poslední. Výdatně nám pomohla i u Balatonu, kde to byl samý komár. Svíčky byly barvy včelího plástu, v keramickém květináči. Intimko a příjemné posezení bez komárů, pokud sedíte kolem stolu. Mám i nějaký odpuzovač do zásuvky. V místnosti funguje výborně, ale po dvou hodinách.Na oknech se i jednoznačně osvědčila síta a na mne Repelent ve sprayi.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 27.2.2011 15:56

Ten kdo prohlašuje, že ořešák odpuzuje hmyz, toho zvu na posezení.Uvidíme jak se bude ohánět proti komárům. A ten je mohutný -šířka koruny přes celou zahradu 18m,obvod kmene (ve 130cm) -215cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 16.8.2011 22:40
V knihách často najdete tyto rostliny: Levandule lékařská, Eukaliptus globulus (blahovičník), Citronová tráva (citronella - přísada repelentů proti komárům), katalpa, aksamitníky. Problém je, že nic nefunguje na 100%, vždy můžete narazit na průbojnou partu komáru, kterým zápachy těchto rostlin vadit nebudou, zvláště potom, když levanduli a citronellu pěstujete v polostínu a eukaliptus necháte přes zimu na zahradě. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.2 (?), 25.8.2011 22:26
My bydlíme u rybníka, který je plný bahna. Komáry nemáme, i když jsme je očekávali. Jsou tu žáby a ptáci, podél vody olše, a na zahradě máme katalpy a skoro dokola zahrady černý bez. V knize o černém bezu se píše, že jeho listy jsou proti komárům.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.42 (?), 1.9.2011 8:59
Mne sa proti komárom osvedčilo používanie obyčajných klinčekov / hrebíček/, ktorý sa dáva do kompótov alebo do vareného vína.Ak chcem spať pri otvorenom okne podrvím niekoľko klinčekov na malý tanierik a dám do okna. Komárov v miestnosti potom nemám. U nás to funguje. Dobrý je aj repelent vyrobený z klinčekov vyluhovaných v alpe. Stačí natrieť napr. pokožku na ruke a komár doslova prchá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika