Rododendron cez zimu



host - 92.198 (?)
16.12.2011 22:50
Včera som sa v istej záhradkárskej rubrike dozvedel, že rododendron nesmie byť zasadený v čistej rašeline. Potrebuje vraj aj trocha vápnika a horčíka, čo v mojom prípade nedostal. Myslíte, že by som to mohol ešte napraviť? Aby som to zase neprehnal.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 220.54 (?), 7.12.2011 16:22

Ten květináč neměl odtok?? A měl ty kořeny živé??

S něčím podobným jsem se setkala také. Dostala jsem asi 50cm vysoký rododendron, který jeden člověk "zachraňoval" tak, že ho měl s květináčem snad čtvrt roku postavený ve kbelíku s vodou... Z kořenů mu při vyklopení z květináče zůstala horní třetina, zbytek odpadl. Do jámy dolů dostal drenáž z větviček, zeminu směs rašeliny, trochu písku a trochu kompostu. Čekala jsem že chcípne (navíc byl sázený dost pozdě na podzim). Zjara opadaly horní části větví a seschly, dole ale obrážel. Ostříhala jsem ho až k novým výhonkům. Letos (další rok) už má znovu výšku 50cm a vypadá to, že příští rok pokvete.

           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.29 (?), 7.12.2011 20:42

Nerada bych Vám špatně poradila, ale pokud jste ještě svůj rododendron znovu nepřemístil, nedělala bych to.Je to venkovní rostlina a určitě mu bude lépe v zemi venku.Možná bych ho přikryla trochu chvojím, nebude tak trpět změny počasí a bude chráněn před zimním sluníčkem. Velmi Vám přeji, abyste ho zachránil. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.198 (?), 16.12.2011 22:50
Včera som sa v istej záhradkárskej rubrike dozvedel, že rododendron nesmie byť zasadený v čistej rašeline. Potrebuje vraj aj trocha vápnika a horčíka, čo v mojom prípade nedostal. Myslíte, že by som to mohol ešte napraviť? Aby som to zase neprehnal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 17.12.2011 18:17

Samotná rašelina nedodá živiny. Je třeba ji smíchat aspoň s kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.254 (?), 17.12.2011 20:44

Vaši rostlinu už to nejspíš nezachrání, ale jenom bych doplnil, že informace jsou správné.Vápník jako živina je potřebný i pro vřesovištní rostliny, ale v nepatrném množství a ve formě, která udrží kyselost, tedy buď ve formě superfosfáru, nebo sádry.Většinou ale bývá těchto živin dostatek.Také pěstování v čisté rašelině je špatně, protože ta snadno vysychá, pokud není svrchu kryta korovým mulčem.Viděl jsem u zahradníků hnojit azalky slabou dávkou ledku vápenatého a fungovalo to.Speciální hnojiva pro rhododendrony obsahují všechno potřebné a není třeba dalších kouzel, ale cena je vysoká.To částečně vyrovná nízké dávkování.Zapomněl jsem na hořčík.Ten dodá hořká sůl, ale nezapomínat na to, že hořčík je stopový prvek a nedávat ho lopatou, V řadě kombinovaných hnojiv už je obsažen.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.54 (?), 17.12.2011 20:56

Zkuste mu na povrch země dát tak 3 cm vrstvičku kompostu, tím ho nepřehnojíte a živiny se mu dostanou ke kořenům s vláhou - koření mělce.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.198 (?), 17.12.2011 23:14
Nebolo by dobré prihnojiť ho na list, keď má premokrené korene?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.54 (?), 17.12.2011 23:53

Teď v zimě bych nehnojila ani na list, ale ten kompost mu neublíží - teď prší, tak to tam něco spláchne...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.225 (?), 31.3.2012 11:46

Toto mám z rodododendronů po této zimě. Na podzim jsem je zalila a ještě teď se snažím aby vodu měly. Mám ještě nějakou naději, že obrazí? Vyrýt je můžu vždycky.

Ivana

Je nadobro po nich?
Je nadobro po nich?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.192 (?), 31.3.2012 14:58

Já bych počkala, mohou obrazit. Ty špičky se zdají být živé. Mají rádi vlhkou půdu, je dobré občas je zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika