Rododendron cez zimu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 92.61 (?) 
28.11.2011 23:10, zobrazeno: 26079x
Mám mladý rododendron na dvore v kvetináči a neviem, či ho mám uložiť do bezmrazovej miestnosti alebo ho zakopať na záhrade do zeme? Ktorý spôsob je vhodnejší?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 29.11.2011 9:12

Dobrý den, já bych rozhodně zvolila zakopání na zahradě do země. Ke kmínku přihrňte zem či mulč a je též potřeba na zimu potřeba hodně ho zalít. říká se, že keře přes zimu vymrznou, ale většinou uschnou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.54 (?), 29.11.2011 17:20

Souhlasím s Marcelkou, rozhodně zakopat a pokud nebude mráz, zalévat - i při oblevě v zimě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.61 (?), 29.11.2011 23:02
To som už urobil a mám dojem, že mu z toho zaliatia zahnívajú korene, lebo zvedol. Myslím, že mu viac vlhkosti škodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.29 (?), 1.12.2011 16:34

Rododendrony přes zimu, zvláště když hodně mrzne svěšují, kroutí listy.Vypadá to jako by vadly. Zmenšují tak listovou plochu a odpařují méně vody. Protože u nás nyní na podzim dlouho nepršelo, mé rododendrony, ačkoliv jsem jim vylila vodu ze sudů, před několika dny při mírném mrazíku listy rovněž zkroutily.Dneska je vlhko, nemrzne a večer i trošku sprchlo, jsou zase pěkně rozvinuté.Předchozí přispěvovatelé Vám určitě radili dobře. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.61 (?), 5.12.2011 0:12
Dnes prší a môj rododendron je stále smutný. Neotvára listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.254 (?), 6.12.2011 20:48

Rododendron vám nejspíš uhyne, protože to není trvalka.Nemáte tam moc vápenitou zeminu, do které jste ho založil?Možná už začal odcházet v tom květináči a projevilo se to až později, přílišné vlhko by ho nezahubilo tak rychle, ani škůdci touhle dobou nejsou moc pravděpodobní. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.54 (?), 6.12.2011 21:43

Co dělá rododendron? Už se listy vzchopily?

Mohlo se stát i to, že mu v tom květináči promrzly kořeny - záleží, jak byl velký květináč i jak byl u vás do té doby silný mráz. Nebo mohla být v květináči přeschlá zemina, potom špatně nasává vodu a trvá dlouho, než se nacucá... Navíc při sázení se má pod rododendrony dávat vrstva drenáže, pokud jste to udělal, tak přelitý být nemůže.                         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.198 (?), 6.12.2011 23:57
Mráz ešte taký silný nebol, aby mu zmrzli korene, drenáž som dal do kvetináča a zasadený bol v čistej rašeline. Polieval som ho pravidelne a slnko naň nesvietilo. Keď som ho pred mesiacom presádzal do zeme, mal akési malé korene utopené v premočenej rašeline. Akoby nesal vodu. Pokúsim sa ho preniesť do miestnosti, kde je asi 10 st. Celzia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 7.12.2011 12:05

Dobrý den, pozor na velké střídání teplot, protože to rozhodně rostlinkám též neprospívá! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika