Primule - jak udržet barvu



host - 6.16 (?)
24.5.2010 12:45

Proč šprýmař? Takhle se upravují barvy některých květin.Tuším že třeba ty neobvyklé barvy vřesů na různých prodejních akcích. Koupil jsem vřes s květy nádherné syté modré barvy.Povedlo se mi uchovat, úspěšně se rozrůstá, kvete světle růžově,..Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 224.138 (?), 19.4.2010 19:39, zobrazeno: 13308x
Nemám problém s uchováním primule, kterou zakoupím třeba v lednu nebo v únoru. Po odkvětu a zatažení do kořene (rostlina neuschla, jen se ukládá k spánku) udržuju květináč mírně vlhký a jakmile to jde, sázím kořen do záhonu, kde rostlina pokračuje v růstu. Jenže druhý rok sice vyrostou krásné listy, ale barva se změní na bílou nebo fialově červenou. A to si kupuju oranžové, sytě rudé, žluté... Květů je spousta, jsou malé a velmi dobře se rozsemeňují. Musím je po několika letech redukovat. Má někdo nějaký fígl na zachování původní barvy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 20.4.2010 9:42

Mám pdoobný problém - jen s tím rozdílem, že já mám na záhonku primulky jen žluté... ačkoliv byly původně modré, žluté, červené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 48.243 (?), 20.4.2010 11:17

Není to tím, že druhým rokem vám vyrostou a kvetou semenáčky, které se přirozeně vrací k původní barvě a lonští barevní rodiče uhynuli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
evina b - (9) - 224.138 (?), 20.4.2010 19:31
Není. Loni jsem si vysadila tří primule výrazných barev a označila. Letos jsou všechny tři bílé. Zatím se nerozsemenily.Napadlo mě, jestli ty barvy nejsou způsobeny cíleným zvyšováním některých prvků v hnojivu. Třeba více fosforu dělá oranžovou, více hořčíku červenou atd... Zkusím se na to podívat na internetu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 48.243 (?), 20.4.2010 20:41

To se mi nechce věřit, že tak široká paleta barev by mohla být způsobena jen různým hnojením.

Pátrejte po netu, také by mě to zajímalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.16 (?), 18.5.2010 14:32

Zkuste ty bílé petrklíče zalévat vodou s přídavkem barevného inkoustu.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.140 (?), 24.5.2010 10:28

Pepíku, Pepíku, ty jsi ale šprýmař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 24.5.2010 12:45

Proč šprýmař? Takhle se upravují barvy některých květin.Tuším že třeba ty neobvyklé barvy vřesů na různých prodejních akcích. Koupil jsem vřes s květy nádherné syté modré barvy.Povedlo se mi uchovat, úspěšně se rozrůstá, kvete světle růžově,..Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.84 (?), 25.5.2010 19:02

Barevné vřesy v supermaketech apod. jsou na tvrdo nastříkané barvami. Proto ty syté barvy, i stříbrná a zlatá. Světlé řezané kytky se opravdu upravují barevnými inkousty, můžete si to vyzkoušet i doma. Ale s těmi primulkami by mě to taky zajímalo, to nevím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.225 (?), 2.3.2014 22:50

Dobry den, mam stejny problem, jen s tim rozdilem, ze mi barva zacne blednout jeste ten rok. Tj. koupim petrklic s krasne sytou barvou, a postupem casu (behem par tydnu) zacne barva blednout az nakonec je hodne svetla, az do bila. Bud petrklicum neco chybi, nebo je pestitele necim cilene hnoji co zvyraznuje barvy? Nevite nekdo jak ty syte barvy uchovat?Diky moc Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika