Presadenie hortenzie



Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?)
30.7.2009 14:23

Bohužel, já mám jiné zkušenosti.Zahradu máme asi ve výšce 360metrů nad mořem a hortenzie mě i sousedům skoro každý rok zmrznou a to je každý rok balím a různě přikrývám a za dobu co je mám a to bude jistě 7až8 let mi kvetly pouze jednou, záleží podle umístění a jesti že máte na zimu je možnost přendat na studené místo kde nemrzne nebo jen málo tak to udělejte.Jarka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 106.166 (?), 6.7.2009 10:29, zobrazeno: 7549x

dobry den.chcem zasadit modru hortenziu do zeme je nutne ju na zimu vykopat a zazimovat niekde v teple alebo prezije vonku pri 20°stupnovych mrazoch?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 6.7.2009 15:27

Pokud budou mrazy jako dosud, moje přežily všechno, jsou tam už 10 let.Pokud ji chcete přesadit z květináče pozor na slunce!! Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 30.7.2009 14:23

Bohužel, já mám jiné zkušenosti.Zahradu máme asi ve výšce 360metrů nad mořem a hortenzie mě i sousedům skoro každý rok zmrznou a to je každý rok balím a různě přikrývám a za dobu co je mám a to bude jistě 7až8 let mi kvetly pouze jednou, záleží podle umístění a jesti že máte na zimu je možnost přendat na studené místo kde nemrzne nebo jen málo tak to udělejte.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.232 (?), 31.7.2009 22:06
Často se píše v odborném tisku, že lidi v zimě zapomínají zakryté hortenzie zalévat, takže ony nevymrznou, ale uschnou. Já je na zimu zasypu lipovým listím a okolo zapíchám větvičky nějaké okrasné dřeviny, které by jinak stejně skončily v ohni, ale které tady dobře tvoří hráz a brání větru roznášet listí po zahradě. Dále hortnezie kvete na dlouletém dřevu, proto se vyvarujte důkladnému sestřihávání keřů. *Kosice*
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 3.10.2009 9:44

Dobrý den, mohu teď přesadit hortenzii? potřebuje více světla, konkuruje si s magnolií, jak se obě rozrostly.Nebo až na jaře?

k tomu střihání a kvetení: každý rok mi vymrznou, letos je dokonce můj muž (aby se mi zavděčil, jak jsem zde psala :()omylem ostříhal u země, nezůstalo nic. naštvala jsem se na něj i na hortenzie, nehnojila a daleko méně zalévala. přesto vykvetly, sice až skoro v září a růžově, ale krásné, velké květy. Můj muž je pyšný jako páv, že mu jednou zase něco vyšlo a já :)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 72.184 (?), 3.10.2009 9:58

Jsem momentálně v Jeseníku-620 m.n.m., už třetím rokem zde vidím velkolisté hortenzie na stále stejných místech venku vysazené a jsou samý květ. Vymrznutí nebude odvislé pouze od nadmořské výšky. Sama je mám 26O m.n.m., na zimu mezi jejich větve zapichuji např. stříhané větve z tůjí či tisu, pokud je sníh, pěkně ho na ně nakopčím a prosperují. Sama za sebe bych větší hortenzii přesadila zjara, jakmile začnou malinko rašit pupeny. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 3.10.2009 10:01

romilo, děkuji, já si to myslela taky, obzvlášť, když ještě kvete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika