Pomoc s určením rostliny



Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 251.20 (?)
12.5.2019 20:20

Vypadá mile, ale je to poměrně invazivní rostlina. Ani moc dlouho nekvete, zato má brzo semínka. Po čase ji budete ji mít vysemeněnou i tam, kde nechcete. A nedá se jednoduše vytáhnout. Musíte ji vyrýpnout. Jinak se přetrhne a kořen zůstane v zemi (jako pampeliška).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 225.11 (?), 12.5.2019 19:30, zobrazeno: 2919x

Letos se mi na zahrádce vysemenily kytičky, u kterých nevím název. Připadají mi jako ideální na zahrádky našich babiček. 





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 12.5.2019 19:37

Dobrý den. Todle bude Aquilegia, ale nějaká. Čili orlíček. Je toho docela dost druhů, snad to půjde líp určit, až to zakvete. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 225.11 (?), 12.5.2019 19:53

Dobrý den, na orlíček jsem myslela, ty listy mi tak nepřipadaly. Nějaké už kvetou, tak až trochu vykoukne sluníčko, tak sem vložím fotku a poprosím o bližší určení. Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 251.20 (?), 12.5.2019 20:20

Vypadá mile, ale je to poměrně invazivní rostlina. Ani moc dlouho nekvete, zato má brzo semínka. Po čase ji budete ji mít vysemeněnou i tam, kde nechcete. A nedá se jednoduše vytáhnout. Musíte ji vyrýpnout. Jinak se přetrhne a kořen zůstane v zemi (jako pampeliška).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 225.11 (?), 12.5.2019 21:00

Děkuji, tak to půjde pryč, myslela jsem, že aspoň květ bude k nečemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.114 (?), 12.5.2019 21:37

Ale orlíčky nejsou špatné... Jsou i všelijak pastelově barevné kombinace, velkokvěté i střapaté a na záhonech kvetou dost dlouho, jak postupně nakvétají. Jen ve váze dlouho nevydrží (na záhoně ano). Byla by škoda je nenasadit.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.5.2019 21:59

Ahoj Kopretinowink Orlíčky jsou hezké, mám jich několik barev, různě se přebarvují a přesemeňují. Pokud o jejich putování zahradou nemáte zájem, stačí po odkvětu seříznout stonek s květenstvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 187.29 (?), 12.5.2019 22:33
Ty na fotce vypadají moc hezky a barevně. Já mám bohužel jen jednu modrou barvu. Mám dojem, že část rostliny ještě kvete a část už obsahuje zrající semena. Takže zakročit proti nechtěnému vysemenění není snadné a vyžaduje to pečlivost a pozornost. Což nemám. Podobně jsem si kdysi zpočátku hýčkal kohoutek věncový, než se mi rozšířil všude. Ale ten jde alespoň snadno vytrhnout. Ale ano, kytička vypadá hezky a v dobrých rukou bude přinášet radost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 13.5.2019 6:52

Dobrý den. Hned jsem si vzpomněl, jak nám kdysi na zahradnické škole pan učitel z květinářství zdůrazňoval, že modré barvy v přírodě je málo, že je třeba si ji šetřit. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 225.11 (?), 20.5.2019 15:20

Zdravím Konvalinko,smiley ty moje orlíčky kvetly asi čtyři dny. Špatné nebyly, ale květ byl oproti zeleni nepatrný a listy překryly okolí docela dost. Skoro všechny jsem vyhodila, ale kvůli volné půdě jsem jich nechala pár, tak stejně zase budou. Tak jsem přidala fotku ze dneška, je u předělu na zahradě, a okolo nejsou žádné rostliny, tak mu to tam sluší.

orlíček kvete
orlíček kvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika