Pomoc s určením rostliny



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?)
20.5.2019 15:20

Zdravím Konvalinko,smiley ty moje orlíčky kvetly asi čtyři dny. Špatné nebyly, ale květ byl oproti zeleni nepatrný a listy překryly okolí docela dost. Skoro všechny jsem vyhodila, ale kvůli volné půdě jsem jich nechala pár, tak stejně zase budou. Tak jsem přidala fotku ze dneška, je u předělu na zahradě, a okolo nejsou žádné rostliny, tak mu to tam sluší.

orlíček kvete
orlíček kvete
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 12.5.2019 19:30, zobrazeno: 2898x

Letos se mi na zahrádce vysemenily kytičky, u kterých nevím název. Připadají mi jako ideální na zahrádky našich babiček. 





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 12.5.2019 19:37

Dobrý den. Todle bude Aquilegia, ale nějaká. Čili orlíček. Je toho docela dost druhů, snad to půjde líp určit, až to zakvete. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 12.5.2019 19:53

Dobrý den, na orlíček jsem myslela, ty listy mi tak nepřipadaly. Nějaké už kvetou, tak až trochu vykoukne sluníčko, tak sem vložím fotku a poprosím o bližší určení. Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 251.20 (?), 12.5.2019 20:20

Vypadá mile, ale je to poměrně invazivní rostlina. Ani moc dlouho nekvete, zato má brzo semínka. Po čase ji budete ji mít vysemeněnou i tam, kde nechcete. A nedá se jednoduše vytáhnout. Musíte ji vyrýpnout. Jinak se přetrhne a kořen zůstane v zemi (jako pampeliška).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 12.5.2019 21:00

Děkuji, tak to půjde pryč, myslela jsem, že aspoň květ bude k nečemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.114 (?), 12.5.2019 21:37

Ale orlíčky nejsou špatné... Jsou i všelijak pastelově barevné kombinace, velkokvěté i střapaté a na záhonech kvetou dost dlouho, jak postupně nakvétají. Jen ve váze dlouho nevydrží (na záhoně ano). Byla by škoda je nenasadit.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.5.2019 21:59

Ahoj Kopretinowink Orlíčky jsou hezké, mám jich několik barev, různě se přebarvují a přesemeňují. Pokud o jejich putování zahradou nemáte zájem, stačí po odkvětu seříznout stonek s květenstvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 187.29 (?), 12.5.2019 22:33
Ty na fotce vypadají moc hezky a barevně. Já mám bohužel jen jednu modrou barvu. Mám dojem, že část rostliny ještě kvete a část už obsahuje zrající semena. Takže zakročit proti nechtěnému vysemenění není snadné a vyžaduje to pečlivost a pozornost. Což nemám. Podobně jsem si kdysi zpočátku hýčkal kohoutek věncový, než se mi rozšířil všude. Ale ten jde alespoň snadno vytrhnout. Ale ano, kytička vypadá hezky a v dobrých rukou bude přinášet radost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 13.5.2019 6:52

Dobrý den. Hned jsem si vzpomněl, jak nám kdysi na zahradnické škole pan učitel z květinářství zdůrazňoval, že modré barvy v přírodě je málo, že je třeba si ji šetřit. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 20.5.2019 15:20

Zdravím Konvalinko,smiley ty moje orlíčky kvetly asi čtyři dny. Špatné nebyly, ale květ byl oproti zeleni nepatrný a listy překryly okolí docela dost. Skoro všechny jsem vyhodila, ale kvůli volné půdě jsem jich nechala pár, tak stejně zase budou. Tak jsem přidala fotku ze dneška, je u předělu na zahradě, a okolo nejsou žádné rostliny, tak mu to tam sluší.

orlíček kvete
orlíček kvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika