Pivoňka



host - 227.50 (?)
18.11.2013 20:23

No už som nezsadila.zahrnula som a dala pod strechu, pojdu do tmavej vínnej pivnice do jara.Dúfam že to zvládnu.Dakujem všetkým.N.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 15.11.2013 15:06
A ja bych je taky vysadil. Urcite jim bude venku lip nez ve sklepe, kde jeste hrozi, ze zjara vyrasi v dobe, kdy bude jeste zima na venkovni vysadbu. A toho ze je mraz vytahne ven ze zeme, bych se nebal, to jsou jen takove bajky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 15.11.2013 15:16

Také bych je zasadila, abych se vyhnula předčasnému rašení ve sklepě, ale zakryla bych je chvojím. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.11.2013 15:36

asi záleží jaký kdo má sklep... (při suchém teplém bych asi sázel)

jde o to, že hloubka sázení neposkytuje dostatečnou ochranu proti promrzání a vysychání. Chvojí se používá na zastínění pro ochranu před vysoušením a předčasným rozmrznutím půdy. Jako ochrana proti mrazu by ho musela být větší vrstva nebo by pod ním musel být rašelinový mulč, dočasný hrůbek kompostu apod. Variantou je také založení na chráněné místo, kde například normálně zakládám rouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 15.11.2013 18:28

"A toho ze je mraz vytahne ven ze zeme, bych se nebal, to jsou jen takove bajky."  - zahradnický guru a neviděl rostliny nebo cibulky vytahané mrazem tak, že leží na povrchu záhonu??? To zahradničíte v subtropech...laugh ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.5 (?), 15.11.2013 19:42

Tak to jsem také v životě neviděla, a to chodím na zahradu už pár desetiletí...     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.50 (?), 18.11.2013 20:23

No už som nezsadila.zahrnula som a dala pod strechu, pojdu do tmavej vínnej pivnice do jara.Dúfam že to zvládnu.Dakujem všetkým.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.28 (?), 18.11.2013 20:38

čerstvě vysazene cibulky ještě nezakořeněné do příchodu mrazu mohou být povytažené mrazem až nad povrch, to platí i pro vsazenou rostlinu, musí se dát hlouběji a pořádně přišlápnout.Pokud je mrazuvzdorná jako že pivonka je zimu přežije v pohodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 20.11.2013 15:55

To zahradničíte v subtropech..?... ne, ale protože jsem guru, tak to umím nasadit tak, že mi ty rostlinky nikdy mráz nevytáhnul. Pokud máte opačné zkušenosti, tak ty rostlinky musíte zasadit pořádně, ne jen tak halabala, pak je mráz nevytáhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.203 (?), 24.4.2015 18:39

Dobrý den,

pivoňku už mám, takže jsem trochu mimo dotaz.  Druh rostliny nevím, prostě rudá nebo růžová pivoňka, máme ji dlouho, ale její kořeny jsou už od prostředka takové mizerné,  vytrávené a vyschlé, tvoří se nové bokem. Nechtělo by to rostliny vykopat, to staré odřezat a znovu zasadit? Doteď jsem s nimi nedělala nic, rostly a kvetly dobře. Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 24.4.2015 19:51

Pivoňky přesazování moc nemilují... Asi bych se bála ji celou vytáhnout. Spíš bych zkusila odrýt kus (třeba třetinu), tu zasadit někam jinam, zbytkem zatím nehýbat a v případě úspěšného růstu přesazené části vykopat a znovu zasadit zbytek příští rok. Přesazené pivoňky si ale většinou dají pauzu v kvetení tak rok-dva.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika