Neznámá trvalka



Stránky: 1,  2   
mučenka - (27) - 112.40 (?) 
20.5.2011 16:04, zobrazeno: 10267x

Ví někdo jak se jmenuje tato rostlina?  Již asi 10 let mi každoročně na zahradě vykvete  - ale název dosud neznám. Je nenáročná, mrazuvzdorná  - snadno se i rozmnožuje (oddenky?) Kvete mi nyní i v květináči na balkoně. Děkuji.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 185.213 (?), 20.5.2011 20:32

Jedná se o rozchodnici - konkrétně Rhodiola linearifolia.

Je příbuzná mnohem známějším rozchodníkům (desítky druhů, velké množství odrůd) a také pokojové tlustici - Crassula.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.40 (?), 23.5.2011 23:27

Děkuji a velmi obdivuji vaše znalosti  - znáte snad všechny rostliny.

Olga J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 24.5.2011 10:31

Děkuji za pochvalu, ale musím odpovědět: ó nikoli, neznám.

Třeba mne trápí rostlina, která je probírána ve vláknu "Neznámá" (jestli ten název píšu dobře) a kterou dosud neurčil ani kolega Janča.

A mnohé další kytky. např. si nejsem jist květinoiu, kterou přikládám, sanma se mi vysemenila na pozemku a ani za pomoci klíčů jsem nedospěl k uspokojivému výsledku. Fotka není příliš kvalitní, je to foceno v podvečer a v pro její kvetení neobvyklou dobu - pozdní podzim. Typická doba jejího kvetení je nyní (ale aktuální foto nemám).

Josef.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.252 (?), 7.8.2011 18:25
Jestli kvete modře a má chlupaté listy nemohlo by se jednat o kostival?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 167.146 (?), 7.8.2011 22:11

Myslím, že kostival znám dost dlouho a dost dobře. Rostl tady na poli. Květy má odlišné - mají trubkovitou korunu, zatímco "moje" neznámá květina má květy s plochou korunou (jako třeba pomněnka). Listy jsou ale kostivalovým dost podobné.

Děkuji za snahu. Ale třeba někdo má lepší tip.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 7.8.2011 22:28

a nemuze to byt jeden z mnoha druhu Pulmonaria?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 167.146 (?), 7.8.2011 22:35
Mně neznámé druhy plicníků (Pulmonaria) budu muset někdy také prostudovat; ještě jsem to neudělal, ale tvar květů a květenství mi "plicníkovitý" nepřipadá. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 7.8.2011 22:39

Z brutnákovitých to asi není, teď jsem prošla jejich fotky na BioLib-u... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 167.146 (?), 7.8.2011 22:48
Ale všechny možné znaky na brutnákovité ukazují: listy skoro stejného tvaru i drsnosti, jako má kostival. Květy podobné třeba již zmíněné pomněnce. Ježatost listů a stonků třeba jako u prliny rolní... apod. Nevím, kde bych ještě hledal... :-((ale můj život nevisí na tom, jestli tu květinu určím či nikoli. Jen mi je nepříjemné, že to vypadá jako "úplně normální kytka" a já nevím, co to je.) Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika