Nejchutnější denivka



host - 169.25 (?)
2.4.2010 8:09

Dovolím si nabádat k opatrnosti. Netvrdím, že denivka není jedlá, snad ano ale ani se mi nepodařilo nalézt nic co by to potvrzovalo a to je trochu podezřelé. Třeba jen špatně hledám U rostliny takto široce rozšířené a nic? To jsem tedy zvědav na další ohlasy a případně odkazy na hodnověrné prameny JP..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 76.195 (?), 31.3.2010 10:15, zobrazeno: 7700x

Existují stovky odrůd denivek, liší se nějak jejich chuť?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 102.144 (?), 31.3.2010 11:36

Já pěstuji pouze denivku plavou. A velmi si na ní pochutnáváme od té doby, co mě její používání naučila babička. Jedlé je na ní všechno. Květy, listy i hlíznatý kořen. Kromě toho je to i léčivka. Hodí se k přípravě koupelí nohou i výrobě mastí, má protiplísňové účinky. Květy a poupata lze sušit na čaj, nebo na zhotovení smaženého "nic" v těstíčku (je to dobré a pěkné), mladé kořenové hlízky se mohou přidávat do salátu dokonce syrové.

O chuti a použití jiných druhů denivek nevím a také se ráda o nich něco dozvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.25 (?), 2.4.2010 8:09

Dovolím si nabádat k opatrnosti. Netvrdím, že denivka není jedlá, snad ano ale ani se mi nepodařilo nalézt nic co by to potvrzovalo a to je trochu podezřelé. Třeba jen špatně hledám U rostliny takto široce rozšířené a nic? To jsem tedy zvědav na další ohlasy a případně odkazy na hodnověrné prameny JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.166 (?), 2.4.2010 8:32

Nepodařilo?  Tak třeba tady.

Opravdu jsou jedlé, jíme je a žiju . Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.1 (?), 4.4.2010 4:24

Zajímavé, velice děkuji za informace. Né že bych dostal chuť, ale to je spíše tím, že jsem "masovej".  No ale možná i pro mě je to využitelné, já tu denivku co mi překáží (nezapadá do koncepce) a je mi líto jí vyhodit sním. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.197 (?), 6.5.2010 9:46

To jste mě tady rozesmál. Nehodí se do koncepce, tak to sním. To se vám povedlo! Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika