Kvetla Vám letos hortenzie?



Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?)
8.10.2011 21:40

já také obsypávám listím i dovnitř hortenzie a na jaře dám rašelinu a hnojivo na modré hortenzie 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 192.35 (?), 8.10.2011 12:39, zobrazeno: 7150x

Zajímalo by mne zda Vám letos vykvetla hortenzie velkolistá.Mě každou zimu i přes řádné zakrytí zmrzne a další rok opět vyrostou nové pěkné výhony, ale nevykvetou.Je pravda, že kvete na loňských výhonech a má vůbec cenu pěstovat ji v poloze nad 650 m n.m? Koupila jsem tedy letos bílou hortenzii latnatou, ta prý kvete na nových výhonech, tak jsem zvědavá co udělá příští rok.Děkuji za odpovědi Olina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 8.10.2011 18:07

Olino, mám to stejně jako vy. Roky jsem se snažila pěstovat hortenzii velkolistou - přesazenou z těch krásných kvetoucích květináčů. Rostliny silné, kořenový system.. OK vše, až na to, že každoročně vymrzla a pokud vykvetla, tak koncem srpna dva ubohoučká kvítka. Tak jsem je letos s těžkým srdcem zrušila. Loni jsem si u p Basika koupila hort latnatou a kvete hned letos, je překrásná, obrovské květy! A samozřejmě mi prospívá i hort popínavá..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 8.10.2011 19:34

Já jsem si vloni vzala od sousedky řízek hortenzie, bylo to už koncem léta, tak jsem ji nechala v květináči na schodišti, byla celou zimu hezký zelená a když jsem ji sadila na jaro do země na zahradě, měla už malý náznak květenství, rozkvetla obrovským květem.Doufám, že ji přechovám přes zimu, je pěkně rozrostlá.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 8.10.2011 19:56

Hortenzie mi kvetou krásně kadý rok bydlím 300 m nad mořem.jJeště jednu zahrádku mám u chalupy na vrchovině tam jsou zimy drsnější a tam  mám na hortenzii málo květů většina větviček pomrzne sice obrazí ale to už nevykvete, kvetou opravdu na lonských výhoncích.

Hortenzie
Hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 8.10.2011 20:02

Hortenzie máte nádherné, obzvlášť ty modré! Ty už asi rostou víc let.Ten můj chudáček je loňský, ale i tak mám radost a myslím i úspěch, že mi od nařízkování kvetla do roka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 8.10.2011 20:49

mám je 10 let a vyrostly taky z malých nařízkovaných mrňousků a každým rokem přibývalo květů a mám z nich také větší radost než kdybych si koupila rovnou velké kvetoucí keře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.237 (?), 8.10.2011 21:18
Letos mi vykvetla hortenzie velikolistá bílá, růžová, modrá a fialová s bílým okrajem. Odpočívala červená, protože byla loni přesazena a značně ostříhána. Ta poloha by jí u Vás neměla vadit. Hortenzie chce dost zalévat a nenechávat jí na úpalu. Nazimu u nás dostává límec z odkvetlých keříčku afrikánů, do kterých sypu listí z lip. Je malé a krásně do nich zapadne a ještě ho navrším i dovnitř hortenzie.. A protože jsme na vídholci, kde to poířádně fouká, navíc kolem "límce" zapichuju krátké klacíčky, aby to všechno nevzal vítr. Čas od času chce i v zimě hortenzie zalévat, aby nevymrzla. Joo a najaře opatrně přihnojit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 8.10.2011 21:40

já také obsypávám listím i dovnitř hortenzie a na jaře dám rašelinu a hnojivo na modré hortenzie 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika