Kotvičník



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?)
10.11.2019 5:56

Všiml jsem si, že na Balkáně kotvičník letos ještě nezmrzl. Je to neobvyklé. Dokonce ještě sem tam vypouští květy. Ovšem trvalkou se asi v Evropě nestane ani ve středomoří. Stačí mírný mráz a přežijí jen semena. Těm však nevadí ani mráz pod mínus dvacet.

Kotvičník na 43. rovnoběžce
Kotvičník na 43. rovnoběžce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

frannta - (5) - 69.238 (?), 10.2.2011 13:00, zobrazeno: 4456x

Máte někdo zkušenosti s touhle rostlinou?

Je pěstitelsky náročná či ne?

Přemýšlíme, že bychom si ji pořídily na zahrádku.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 10.2.2011 22:34

V teplé meruňkové oblasti na jihozápadním svahu mi roste sám jako plevel. Sám se v květnu objeví a v řijnu zdechne. Vyklíčí i nechtěně z hloubky až 10 cm po opakovaném pojezdu rotavátoru. Nepříjemné jsou pichlavé plody. Suším někdy celé asi metrové rostliny, i s kořeny, oprané ve vodě. V chladnější oblasti roste lépe ve skleníku nebo vůbec neroste (deseticentimetrová žlutá rostlinka). Tam, kde nemá nadbytek světla a teplo, bych ho nedokázal vypěstovat ani pomocí cílené péče a chemických přípravků. V subtropických oblastech je místy považován za invazivní plevel a často se ani nesmí bez povolení komerčně pěstovat (Arizona, Kalifornie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 10.11.2019 5:56

Všiml jsem si, že na Balkáně kotvičník letos ještě nezmrzl. Je to neobvyklé. Dokonce ještě sem tam vypouští květy. Ovšem trvalkou se asi v Evropě nestane ani ve středomoří. Stačí mírný mráz a přežijí jen semena. Těm však nevadí ani mráz pod mínus dvacet.

Kotvičník na 43. rovnoběžce
Kotvičník na 43. rovnoběžce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika