Příspěvky uživatele - 30.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Morusa, 8.2.2020
Trnavská moruše je v teplejší oblasti Slovenska dost bujná a má tendenci růst hodně do výšky. Zastřihl bych terminál v 1,5 m tak, aby spodní kosterní větev (při řezu na kotel) byla někde v 1m nad zemí. Kosterní větve je vhodné ohýbat tak, aby ve... celý příspěvek >
Jaké odrůdy ovocných stromů do Texasu?, 8.2.2020
Předpokládám, že pro sto stromků už se vyplatí sehnat všechna potřebná razítka na export. Ale stejně vás zklamu. Pohybuji se sice v teplých krajích, ale Texas jsem viděl jen jednou v životě a to ještě z letadla. I přes vyšší nadmořskou výšku a... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.2.2020 Obsahuje fotku
Dneska jsem si byl v Třebíči koupit čerstvá skleníková rajčata. Prodávají odrůdu Brioso označenou jako Oliver. Mají mít průměr 35-45mm. Chuťově jsou velmi dobrá. Myslím, že už jim ve sklenících moc svítit nebudou. Dneska je docela slunný... celý příspěvek >
Angrest - roubování, 7.2.2020
Rovné silné rouby se na rovnou silnou podnož samozřejmě váží stejně jako jiné rouby páskou. Pokud jsou však rouby příliš tenké nebo křivé, vážu je vlnou nebo velmi tenkým konopným provázkem. Ten se dá zatáhnout daleko silněji a přesněji. Následně... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 31.12.2019 Obsahuje fotku
Je ale vidět, že se naklánějí ke zdroji umělého světla, což znamená, že to denní je slabší. Milane, byl jsem se ráno při svítání podívat (cestou na nákup) jak přisvětlují rajčata profesionálové. Rajčatový skleníkový komplex (Třebíč) svítil jen... celý příspěvek >
Papriky 2019, 30.12.2019
Mám je tady na Vysočině v 480m. Jsou to takové dekorativní rostlinky. Papriky nepotřebují tolik světla jako rajčata a tak ani nebudu instalovat zrcadlo. V lednu už taky bude více světla. V Bulharsku se nám osvědčilo vysívat semínka v březnu ven na... celý příspěvek >
Papriky 2019, 30.12.2019 Obsahuje fotku
Před týdnem jsem vysil semínka maličkých chilli papriček. Zahrnul jsem je substrátem na výsev, který jsem pro jistotu předem prolil vařící vodou. Některé rostlinky už po 5 dnech vyrazily. Byly v teplém prostředí na radiátoru (cca 30-40ºC). Už... celý příspěvek >
Prečo osivo kukurice su vsetko hybridy?, 29.12.2019
To není tak jisté... Tomu moc nerozumím. Standa naznačuje, že osivo pro maličko delší polský den bude u nás výhodnější než osivo pro krátký letní den. ale tam se zas blbě cokoli pěstuje... Na sever od severního polárního kruhu (cca... celý příspěvek >
Blaník, 28.12.2019 Obsahuje fotku
Blaník mi připadá jako běžná odrůda zimních jablek, které nevyhrávají na soutěžích, ale vydrží i horší podmínky. Na snímku je asi pětiletá jabloň Blaník v 520 m. n. m. Moji známí vysázeli dva stromky a nijak zvlášť do nich nezasahují. Expert by asi... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 25.12.2019 Obsahuje fotku
Růže, která byla očkovaná začátkem srpna a nechtěně vyrašila po zkrácení podnože, stále žije. Výhon je dokonce natolik tuhý, že by mohl přežít i opravdické mrazy. V prosinci jsem venku rouboval jen několik meruněk. Počasí to umožňuje. Hlavní... celý příspěvek >
Kmínek mladé třešně, 25.12.2019
Taky se mi zdá, že se svět přelidňuje a na mnohé živočichy nezbývá místo. Informace ve zmíněném článku jsou skutečně kusé. Autor totiž asi neměl příležitost se s tímto broukem setkat. Já krascům příliš nerozumím a mnohé z nich neumím určit, ale... celý příspěvek >
Kmínek mladé třešně, 25.12.2019
V ČR vyhubený brouk: Krasec temný Při občasném výskytu to může být zajímavý hmyz. Při invazivním výskytu to je peklo. Jedna tříletá larva dokáže zničit mladý stromek. Dospělci pak dokáží tak ožrat mladé výhony v korunce,  že stromek začne... celý příspěvek >
Kmínek mladé třešně, 24.12.2019
SPCH: řekl jste to správně. Ačkoliv to udušení je až následek po poleptání průduchů a vzdušnic. Vápno je silná alkálie s vysokým pH (žíravina) a trvá i několik týdnů než se jeho pH částečně sníží karbonizací vzdušným CO2. Brouci, kteří kladou... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 23.12.2019
Ano, viděl jsem to poprvé u trifoliáty (Poncirus). Z 10 semínek vyrostlo skoro 20 rostlin, z nichž mnohé hned kvetly, plodily a vypadaly stejně. Jednu jsem kdysi dostal. Ale to je citrus. Četl jsem pak o neúspěšných pokusech čištění zavirovaných... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 22.12.2019
Nevím. Možná to vůbec nikdo neví jistě. U některých dřevin se to však stává velmi často, u některých velmi vzácně. Když je však dceřinný strom geneticky téměř shodný, mohl to být tento případ.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika