Kopretiny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?) 
19.8.2009 22:33

Myslím, že je to jedno.Já pokud mám čas, stříhám,pokud nemám, nestříhám.Nevšimla jsem si, že by to nějak ovlivnilo kvetení v následujícím roce.Některé trvalky remontují atˇje stříháme nebo nestříháme.Některé jen krásně obrostou, ale ten rok už nekvetou, jiné remontují právě proto, že jsme je sestřihli, jiné proto, že to tak mají od přírody dáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 11.10.2009 23:10

Dobrý večer ještě se vracím ke kopretinám tak mě rozkvetly na skalce snímek pořízen dnes, ale nevím zda to kopretiny jsou?Já je dostala jako kopretiny, ale myslím si, že to je nějaký druh chryzantény.Budu ráda když mi někdo napíše co to za kytičky jsou.Děkuji Marie.

Kopretinky
Kopretinky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.11 (?), 12.10.2009 17:15

Zdravím, nenapíšu co to je neboť taky nevím. Ještě jsem je neviděla, ale jsou hezké. Vzhledem k tak pozdní době kvetení si stejně jako Vy myslím, že to bude asi chryzantéma. A koukám, že to bude stejně blízký rod chryzantéma-kopretina, neboť mají dost podobné i listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 12.10.2009 18:25

Marie, Vaše kopretiny se jmenují Chrysanthemum arcticum.

V třídění kopretinovitých a chryzantémovitých rostlin nemají jasno ani botanici a tak rody různě rozdělují, spojují, upřesňují... Ale česky se samozřejmě může Vaše kopretina nazývat kopretina arktická.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 12.10.2009 19:21

P.Josef děkuji Vám.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.11 (?), 12.10.2009 17:02

Tak jak tady píše např. Zera, je to popsáno ve většině knih a přírůček pro pěstitele květin. Některé jsou remontantní a po seříznutí ještě jednou, i když už slaběji vykvetou. Přesně tak i já, pokud stíhám, tak je seříznu. Pokud to udělám později, už jen obrazí. Konkrétně kopretiny pokud jsem neseřezala, jakoby se snažili odnožit a vykvést na těch už odkvetlých výhonech a nestálo to za nic. Další rok po seřezání hezky obrašily a se i hezky rozrostly trsy. Vím, že je to 100% doporučováno u lupinusů, straček, kakostů, kontryhele, náprstníku, řebříčků, šanty, levandule, šalvěje, orlíčků např. Jak už jsem psala v jiném příspěvku, na podzim neodstraňuji žádné odkvetlé stonky, neboť si myslím, že za jedno dělají přes zimu částečnou ochranu, za druhé při mírném rozpadnutí přes zimu nadělají i trochu humusu,a za třetí - na jaře jsou právě většinou odhnité a stačí je z rostlin jen takříkajíc stáhnout. Bez mnohdy namáhavého stříhání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 12.10.2009 18:15

Děkuji za odpověď takže si myslíte, že to bude nějaký druh chryzantény myslím si to taky.A co se týká seřezáváním tak já vesměs všechny trvalky, které kvetou brzy tak po odkvětu seřežu oni hezky obrazí ajá je nechám už tak ostatní seřezávám tak v říjnu asi 10-15cm nad zemí kdysi jsem si to přečetla v Receptáři.Ale já si myslím, že ať si to každý udělá jak mu to vyhovuje.Zdraví Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika