Kopretiny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 156.247 (?) 
18.8.2009 11:44

Nikdy jsem neviděla po seřezání nějaké oslabení kopretin. Vždycinky kvetou jako blázen. Teoreticky je tím oslabuji, praktické zkušenosti mě vedou k tomu, že je klidně ustřihnu, protože jim to neubližuje.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 143.205 (?), 18.8.2009 13:02

To, že jste to neviděla neznamená, že to není ve skutečnosti možné.   Moje zkušenost je toková jakou jsem napsala a nikdy bych nedoporučila jiný postup pro někoho jiného.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 18.8.2009 13:28

Ivanko, není to nic proti Vám ale trochu si protiřečíte. Jste "totální začátečník " a nikdy jste neviděla ,     atak dále... děláte si legraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 18.8.2009 13:31

Pardon. IVance patří tento vzkaz.  Máte zřejmě zálibu nebo pořebu míti zahrádku uklizenou, takže i listy jahodníku, které stříháte , se vám nehodí z estetického hlediska.   K tomu nelze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.247 (?), 20.8.2009 10:11

pro hosta 143,25: Velkou zahradu mám spoustu let, byla v bídném stavu. Samozřejmě na ní něco rostlo. Při práci a nádstavbě domu se toho moc stihnout nedá. Nějaké zkušenosti mám, v něčem naopak hledám radu. Pozorně čtěte. V diskuzi o jahodách píšu, že jahodník seřezávám pouze tehdy, když se v něm chci vyznat. To bylo spíš při té stavbě domu. Vůbec ne, kvůli nějaké estetice. A co se týče trvalek, tak tam estetika hraje velkou roli. Proto je pěstuji, abych to měla okolo domu pěkné. Opravdu nevím, kde bych psala o tom, že jsem začátečnice. Rady hledám, to ano, vždyť se pouštím do rozšiřování a osázení celé zahrady.

Ať jste začátečníci, nebo zkušení zahrádkáři hlavně že vás zahrádky těší. Stejně jako mě.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.64 (?), 18.8.2009 13:35

Kde Ivanka píše, že je totální začátečník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 18.8.2009 14:00

Ale no tak, vždyť seříznutí odkvetlých květů se pro opětovné kvetení doporučuje, nejen u kopretin.Také třeba u plaménků.Upravená zahrádka je vizitkou... A pokud jsou květiny opečovávané, okopávané,hnojené, nebude s vysilováním při opětovném kvetení problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.253 (?), 18.8.2009 23:25

Je to tak jak píše Ivana a micuko, dělám to už 20let a nic se nevysiluje jahodník seřežu po sklizni okopu přihnojím a dnes je krásný, bujný.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 19.8.2009 13:14

Tak já jsem nikdy neslyšela, že by se to doporučovalo u trvalek?  Kde konkrétně se to doporučuje. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 19.8.2009 13:38

Nemyslím, že dostanu odpověď nebo že by přeci jen?  Nicméně vyzkouším na svých chryzantémách kopretinách a uvidím.  Děkuji za podnětnou diskuzi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika