Konvalinky



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?)
12.5.2012 19:38

Jak jste asi pochopila: konvalinka je i moje nejoblíbenější kytičkalaugh

Taky jsem si nasadila několik kousků a: na místě, které je poměrně osluněné, i když otočené k severu - rostou krásně - je jich tam ten koberecsmiley - tam jsem ani nečekala, že tak porostou. Zpod rododendronů se odstěhovaly (asi moc kyselá půda) o kousek dál pod růžismiley Takže zkoušejte dál, hledat jiné místo, někde jim to snad konečně,,sedne"wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 109.108 (?), 12.5.2012 10:23, zobrazeno: 4786x

Konvalinky jsou moje nejmilejší kytička, ale nedaří se mi je pěstovat.Mám je pod pivaňkami, listí trochu anoí, ale jen 2 kvítky.Jak na to, abych se dočkala bílého koberečku?Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 12.5.2012 11:39

Jiné místo. Pod pivoňkou v okruhu asi 40cm ten plevel neroste, jinak se rozcápne všude. Každý rok toho musím kus vyrýt, protože to dusí vše ostatní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.29 (?), 12.5.2012 19:14

Souhlasím s volbou jiného místa.Není to ale pivoňkami.Já taky konvalinky zbožňuji a jejich trsy jsem si přinesla domů několikrát, ale stále se jim nějak nedařilo.Pak jsem dostala pivoňky ze rušené zahrady, přesazovali jsme začátkem května, byly již narašené, ale jiná možnost záchrany nebyla.Později jsem zjistila, že s pivoňkami jsem přenesla i konvalinky.Ty se stále rozrůstají a teď je každoročně musím omezovat a ty přebývající prosperují pod keři, z kterých mám volný živý plot.Tak jen trpělivost a hodně úspěchů.Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 12.5.2012 19:38

Jak jste asi pochopila: konvalinka je i moje nejoblíbenější kytičkalaugh

Taky jsem si nasadila několik kousků a: na místě, které je poměrně osluněné, i když otočené k severu - rostou krásně - je jich tam ten koberecsmiley - tam jsem ani nečekala, že tak porostou. Zpod rododendronů se odstěhovaly (asi moc kyselá půda) o kousek dál pod růžismiley Takže zkoušejte dál, hledat jiné místo, někde jim to snad konečně,,sedne"wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 12.5.2012 22:19

Ony kvetou až z tříletých puků, mladší puky tvoří jen listy, tak vydržte. A jak píšou ostatní - místo si časem vyberou samy a odstěhují se tam. Mě rostou sice na jižní straně u chaty, ale jsou stíněny mou hrušní a sousedovou maxiborovicí  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika