Klematis



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?)
9.6.2018 16:52

Rostlina měla kořeny v sáčku, a byl přelepen samolepicí etiketou s nápisem Clematis. Nic víc, žádný obrázek. Listy byly malé, tak jsem po původu nijak nepátrala. Jsem začátečník, tak prosím o shovívavost, proto se tady ptám a domnívám se, že každý někdy začínal. Ostatním děkuji za náměty.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 149.16 (?), 8.6.2018 9:51

Prostá výmluva, hlavně, že nějaká je. S takovým přístupem nebude nikdy nikde pořádek. Co tam dělala prodavačka, nebo prodavač, kteří by měli být vzdělaní v příslušném oboru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.149 (?), 8.6.2018 10:01

Tak tam ten pořádek jděte udělat, vy mudrci. Tazatelka píše hypernarket. Kolik personálu tam asi je vzdělaného v oboru? Kolik by těch oborů muselo být? Viděl už jste někdy, jak se v HM prodávají sazenice? To prostě je nepozornost a neznalost kupujícího. Koupit angrešt místo klematisu?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 8.6.2018 11:00

Nejsem mudrc, ale s takovým přístupem, jaký máte vy se neni co divit. Hypremarket je rozdělen na jednotlivé sekce, ve kterých se prodává jen určitý druh zboží. Tak by také měli být zaškatulkovaní prodavači, kteří by měli mít, alespo´ň malé povědomí, co prodávají a měli by o tom trchu něco věděl. Holt nedá se asi nic dělat, protože všude mají navrch moderní pravicová přiblbla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.149 (?), 8.6.2018 11:07

Opravdu nevím, jak můj přístup ovlivní odbornost prodavačů v HM. Mimoto, tam jsou jakž takž prodavači jen u salámů, zbytek personálu jen doplňuje zboží a houby jej zajímá, co to je. Tazatelka, pokud vím se na nic neptala, tak jí nemohl nikdo poradit. Spokojila se s obrázkem, který musel rozhodně být rozdílný než kytka, co drží v ruce. Nevadilo jí to. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 9.6.2018 16:52

Rostlina měla kořeny v sáčku, a byl přelepen samolepicí etiketou s nápisem Clematis. Nic víc, žádný obrázek. Listy byly malé, tak jsem po původu nijak nepátrala. Jsem začátečník, tak prosím o shovívavost, proto se tady ptám a domnívám se, že každý někdy začínal. Ostatním děkuji za náměty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 8.6.2018 10:21

Vy očekáváte v hypermarketu odborníka na rostliny?! To je dost úsměvné. Já chodím do květinářství, kde je paní vyučena v oboru, a když jsem se jí zeptala, zda se jedná o trvalku krátkověkou či dlouhověkou, tak zakoulela očima, řekla, že jsou jen letničky a trvalky a nic jiného, protože tak je to ve škole učili... Po debatě, kdy jsem se jí snažila přesvědčit, že to opravdu tak není, koukala na učně (doslova dávala oči v sloup, že jsem nemožná), kteří jí tam pomáhají, že bych jí nejraději dala pohlavek. Naši debatu skončila slovy "zákazník má vždy pravdu"!, tak jsem se ohradila, že s tím nesouhlasím, ale v tomto případě mám opravdu pravdu já. No nakonec jsem jí donesla vytištěné informace na papíru, aby si rozšířila obzory, ale i tak bylo vidět, že se prostě nepoučila. A to je prosím květinářství patřící zahradnickému učilišti, takže bych čekala opravdu slušnou znalost. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 8.6.2018 15:11

Jen pro informaci k prodeji. Okrasné rostliny se mohou prodávat dvěma způsoby. Zjednodušeně: 

1. rostlina bude opatřena názvem.

2. u okrasných rostlin se může označení omezit na příslušnou informaci o rostlině. Co je příslušná informace nikde není uvedeno.Takže jestli bude označena:  trvalka, v dospělosti výška 40 cm, píslušná informace to je a literu předpisu splňuje. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stachys - (22) - 146.125 (?), 8.6.2018 16:07

Sorry, že kazím vlákno, ale pripomína mi to, že ani vyučenie nezaručuje, že človek niečo vo svojom odbore vie. Kupovala som horkú soľ v lekárni a pani magistre (staršieho dáta narodenia) som vymenovala všetky názvy - epsomská soľ, síran horečnatý, horká soľ. Nechytala sa vôbec, tvrdila že nič také neexistuje, ešte sa v svojej nevedomosti smiala, že Epson je len tlačiareň. Mladej magistre to niečo hovorilo, ale pri arogantnom posmechu staršej kolegyne radšej "sklapla". 

Viac ma trápi, že tí ľudia ani nemajú snahu vedieť viac. Mám trochu pocit, že ako spoločnosť ideme z rozhľadom dolu tj (sorry za výraz) "sprostieme". Je to pre mňa paradox v dnešnej dobe neobmedzeného prístupu k akýmkoľvek informáciám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 8.6.2018 18:37

Máte naprostou pravdu, mě nějak hlava nebere, že jsou lidi(a ne jen důchodci, jako moje máma a tcháni) kterým nevadí, že něco neví. Já na to mám doslova úchylku, děsně mi vadí, že něco nevím a jsem jak na trní, když to nezjistím, nejlíp okamžitě. V dnešní době internetu a chytrých mobilů je to otázka pár minut. Problém je v tom, že já chytrý mobil nemám. Do zahrady je to věc nepraktická, je velký a špinavýma rukama se nedá používat. Ale když sedíme s mužem v obyvču a v telce se něco řeší, co neznám, pokud neví ani on, hned mu diktuju: hledej! On se vždycky tváří otráveně, nebo se ani nehnewink takže vydržím pár minut a letím ke compu, si to zjistit. Pokud jsem někde venku, jsou to mukacheeky Nic na tom nemění fakt, že mám sklerózu a zjištěné info mi v hlavě dlouho nezůstanelaugh Ale v ten daný okamžik to prostě potřebuju nutně vědětwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.1 (?), 9.6.2018 17:10
Tiez mam taky zvyk stale studovat. Pozrela som este raz na tie fotky a mohla by to byt aj ribezla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika