Kdy vysadit Azalku ven?



Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?)
24.3.2011 23:12

Azalka že není trvalka? To myslíte vážně? Samozřejmě že je!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.179 (?), 24.3.2011 9:53, zobrazeno: 24851x

Dostala jsem Azalku. Myslím, že je z nějakého hobby marketu. Mám ji doma v chladnější místnost, ale přesto už mi začíná rozkvétat. Kdy ji můžu vysadit ven?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.201 (?), 24.3.2011 21:04

Myslím, že stejně jako tu Vaši borovici - co nejdříve. U azalky by možná bylo vhodné přikrývání bílou netkanou textilií na noc, alespoň tak během prvního týdne.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.254 (?), 24.3.2011 21:05

Tak předně, azalka není trvalka, ale patřila by podle druhu buď mezi vřesovištní rostliny, nebo mezi pokojovky.Z vašeho dotazu není jasné, o kterou azalku jde, ale pokud už raší, zatím bych ji ven určitě nedával, protože jsou ještě ranní mrazíky a zmrzla by i azalka venkovní, takže to ještě chvilku vydržte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 24.3.2011 23:12

Azalka že není trvalka? To myslíte vážně? Samozřejmě že je!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.170 (?), 25.3.2011 5:39

Kacíři, teď jste se ale opravdu spletl!

Tím, že je řečeno, že azalka není trvalka, není řečeno, že by nebyla vytrvalá a že by v zahradě nedělala okrasu třeba i po desítky let.

Trvalkami, neboli také perenami, jsou myšleny především vytrvalé okrasné byliny (např kppretiny, denivky, bohyšky...), které každoročně znovu a znovu během vegetační doby vytvářejí stonky, listy, květy a na podzim tato nadzemní část zasychá. Výjimkou jsou stálezelené trvalky - třeba bergénie či juka. Ty mají stonky a listy víceleté. A mezi trvalky jdou zařadit i rostliny se dřevnatějícími částmi: zde uvedu chryzantémy ("listopadky") anebo levanduli.

Azalku je třeba zařadit buď do listnatých keřů (opadavých nebo stálezelených - podle typu azalky) anebo do vřesovištních dřevin.

Josef.

A je zajímavé, že jsme se s dalším odpovídajícím na původní tazatelčin dotaz, tak radikálně lišili v názoru, co nyní s její uvedenou azalkou. :-) (Tím, že odpovědi přišly minutu po sobě, je zřejmé, že jsou na sobě nezávislé, tedy že nereaguje jedna na druhou, ale na původní dotaz, který tím pádem není jednoznačně vyřešen.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 25.3.2011 6:52

No ono hlavně "dostala jsem azalku" je sice sdělení, ale nedostatečné pro následný dotaz co s ní. Druhak záleží na poloze pěstování a podmínkách v místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 25.3.2011 7:22

Trvalka je všechno co vydrží víc let, je jedno jestli je to bylina nebo keř nebo strom.

Azalky nepěstuju, ale ty snad ani na zimu neopadávají, takže by nějaký mrazík měla vydržet, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 135.2 (?), 25.3.2011 10:00

Zahradní azalky jsou opadavé a poloopadavé, neopadávají rhododendrony. A to, že třeba jabloň nebo smrk považujete za "trvalku", mne docela pobavilo .

V zařazení vytrvalých rostlin má naprostou pravdu p.Josef.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 25.3.2011 12:43

Máte pravdu, jabloň je zcela jistě letnička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 25.3.2011 17:29

Kacíři, kacíři! S Vaším chápáním pojmů je to těžké.

 To je jako kdybych to bral třeba takhle: auto má čtyři kola a proto všechno, co má čtyři kola je auto.

Pojmy trvalka, letnička atd. jsou odborné, přesně specifikované pojmy - terminus technicus. Ovšem diletanti si vedou svou.

(Jak asi včera napsal Miloš Vysloužil, zpestřujete tady diskuse. Někdy je toho na mě ale moc :-()

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika