Kdy vysadit Azalku ven?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?) 
25.3.2011 9:40

1) Pokud je to azalka vypěstovaná pro pokjové pěstování, můžete ji, až se oteplí, zkusit vysadit ven. Moc bych si od toho ale neslibovala

2) Může to být také kvetoucí azalka určená k výsadbě ven do zahrady, normálně ještě zdaleka nekvete, ale my víme, že hobby markety umí zázraky s azalkama

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 59.62 (?), 25.3.2011 11:50

pokud už kvete, počkal bych, až nebudou mrazíky. azalku, ke které jsem přišel podobně jako vy, jsem vysadil ven a roste tam už 3 roky.jediné co se stalo, že z původně červené azalky máme citronově žlutou/květy/, což hodně pobavilo dárce a od té doby to mám stále na talíři...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 26.3.2011 17:38

Já jsem si taky koupila v marketu bílo-červenou azalku ale myslím, že je to pokojová. Kdybych ji vysadila ven tak by zimu určitě nepřežila. Nevím co s ní mám v létě udělat? Slyšela jsem, že se může dát ven ale na jaké místo aby neodešla? Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.253 (?), 26.3.2011 21:09

Ano, pokojová azalka - Rhododendron simsii - naši zimu venku nepřežije, zmrzne. Její letnění je ale přínosné. Zapusťte ji i s květináčem (nebo bez něj) na polostinné místo v zahradě s kyselou, rašelinovou, mírně vlhkou půdou. Pokud ji necháte v květináči, musíte na ni dávat dobrý pozor, aby nezaschla. Přihnojujte ji hnojivem na rhododendrony.

 Před příchodem podzimních mrazíků ji ze země vyjmete a budete ji nadále pěstovat v chladnějším prostředí di květu... a zjara zase dokola...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.179 (?), 28.3.2011 12:42

Na cedulce je napsáno "Impeditum Album"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.140 (?), 28.3.2011 20:30

Jedná se o botanický drobnolistý stálezelený pěnišník nízkého kompaktního bochánkovitého vzrůstu. Podle mého názoru patří k nejodolnějším. Nebál bych se ho vysadit ven hned, jak jsem již dříve uvedl. (Běžně se i pro tyto drobnolisté rhododendrony používá název azalka.) Album = bíle kvetoucí.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zůza2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 191.179 (?), 29.3.2011 9:17

Mos Vám děkuju :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika