Jak pěstovat litchi?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 191.191 (?) 
8.1.2008 13:34

Ahoj chci vedet, jak dlouho mi bude rust litchi a kolik bude merit, kdyz ho pestuju doma. Dik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 4.70 (?), 14.2.2008 14:02
ja sadim litchi od svich patnacti let je to jen o skusenosti, nejvic jako male rostlinky nemaji radi pruvan a ani ne chladno.Kdys sou jeste malinky rostlinky tak do triceti centimetru davam je do skleneny bane z otvorem i na cerstvy vzduch. nesnesou umele svetlo a nevistavuju je nizsim teplotam nez je 27 stupnu.sadim je jenom tehdy kdys je po odejmuti duziny, necham je je dva dni stat nekdy chytnou plisen ale tu umeju nejdrive ve studene vode a pak v teple sadim je do morskyho pisku co se dava do akvaria-drzi vlhkost a teplo a davam je na radiator. po peti dnech klici. davam rostlinky na jizni okno zalezi od sedby v lednu azbreznu jsou na vychodim okne roslinky stavim bey sklenene banky jen tehdy kdys jsou silne z lesklima listama.pevna a zdrava rostlina doroste u nas tak do jeden a pul metru v dobrich podminkach jako zimni zahrady i vyce. v nasich podminkach moc nerodi, i kdys jsou umele je to nejvic tak pet kilo, klimaticke podminky by mela myt porad stejne! Nesnasi zmenu uhlu dopadu svetla rodi od jednoho a pul -zaalezi na podminkach ae nejcastejc je to od ctyr a sedmi let. dekuju jestli mate take rady rad se podelim. mario
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.61 (?), 8.9.2008 8:55

a musi se rostlina nejak naroubovat, aby plodila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 13.12.2008 19:11

Rostlina se naroubovatmůže, bude plodit dříva, ale kde seženete rouby??Jinak plodnost semenáčů je různá, nějaké plodí dříve, některé později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.4 (?), 8.11.2009 20:41

Mario je zřejmě Ital.Z jeho češtiny se i Komenský obrací v hrobě.Tohle přečíst dá i rodilému Čechovi pořádnou práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.92 (?), 13.12.2008 17:19

moje lintchi je uz 15cm visoke

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.234 (?), 4.2.2009 7:37

Ahojky, chtěla bych poprosit o radu. Včera jsem omyla pecky od liči a teď bych je ráda zasadila. Problém je, že nevím jakou zem použít. Koupila jsem si zem na pokojové rostliny. Je vhodná pokojová zem nebo se má použít jiná? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.2 (?), 29.3.2009 16:27

Dobrý den, už několik let obstojně pěstuji litchi, ale prozatím ještě nezačala ani jedna rostlinka kvést a tedy ani rodit. Jak dlouho v průměru trvá než rostlina začne plodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.60 (?), 29.7.2009 14:31

moje litchi je vysoke uz 22 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 29.1.2010 12:18

Jen se vás tak zeptám lidičky: vám liči chutná? (Já z něj nijak nadšenej nejsem).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika