Jak pěstovat litchi?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 179.2 (?) 
1.6.2009 16:14

Dobrý den,

osobně jsem litchi několikrát přesunula a nemyslím si že by mu to nějak extémně vadilo.Se zkracováním bohužel zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 68.92 (?), 10.7.2009 14:56
Mám Litchi z pecek (3ks se mi chytly z 10ks), mám je v květináči již 5let, stále na stejném místě, na okně na JZstr., kvete celkem vytrvale a střílí semena kolem sebe. Je z něj docela nepořádek kolem... ale je pořád vysoký jen tak 20-25cm. Bojím se je rozesadit po 1ks, aby neuhynuly, když jsou na sebe rostlinky zvyklé. Také nevím, zda záleží na pohlaví (jako u kiwi). Také květy nejsou ani opylené, neboť rostlina nikdy nebyla venku. Myslíte, že někdy bude mít plody a mám jí rozesadit a dát novou zeminu, a jakou? Celou dobu je v obyčejné pro pokojové květiny, občas hnojím. Děkuji za odpověď. Patricia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.215 (?), 31.7.2009 23:06

Patricie, to jsem nějak nepochopila... Jak může tvoje rostlina střílet semena, když neměla nikdy plody :)? Nad tím mi zůstává rozum stát! Prosím o foto vystřílených semen :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.92 (?), 12.2.2010 16:25

Nevím, zda-li jsem se dobře vyjádřila, ale rostliny mne kvetou drobnými, bílými kvítky, které pak uschnou a odskakují od rostliny formou "střílení". Litchi mne kvete neustále, ale jak docílit plodů? Mám ho na JZ straně okna. Kvete i nyní bez ustání. Ale je vysoké pouze těch asi 25cm.

Děkuji za fundovanou odpověď, nebo zkušenost s pěstováním.

Patricia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.102 (?), 6.7.2011 14:26

Zasadil som z kupenich plodov 3 semienka. Zatial ich tam mam 2 mesiace a este stale neklicia. Prosim vedeli by ste mi poradit? Ako dlho to treba nechat klicit? 

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.4 (?), 14.5.2011 16:00

Mám doma litchi a už vykíčily už jsou na nich listy. Ale nevím co teď s tím???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika